Ofensywa elektrycznych motocykli Zero

Zero Motorcycles ogłosiło niedawno aktualizację modeli na przyszły rok. Firma ze Scotts Valley podnosi poprzeczkę zwiększając zasięg swoich jednośladów i wprowadzając nową, szybką ładowarkę. Począwszy od pojemności akumulatorów, pojawiły się trzy nowe opcje, czyli ZF14.4, ZF7.2 oraz ZF3.6. Najmocniejszy wariant, czyli ZF14.4, zapewnia 18 kWh, co w praktyce oznacza w mieście zasięg ok. 360 kilometrów.

Podobnie jak w poprzednich modelach, litowo-jonowe baterie firmy Zero nie wymagają konserwacji i sprzedawane są z pięcioletnią, pełną gwarancją, niezależnie od przebiegu, częstotliwości ładowania, itd. Chociaż ładowanie może odbywać się ze zwykłych gniazdek 110 V lub 220 V, amerykańska firma opracowała nową ładowarkę 6 kW Charge Tank, która zapewnia 6-krotne przyspieszenie procesu ładowania baterii.

Fot. Zero Motorcycles

6 kW Charge Tank jest kompatybilna ze stacjami EV Level 2 (w USA i na świecie działa już około 14 tysięcy takich stacji) i jest dostępna dla wszystkich model Zero S, SR, DS i DSR. W połączeniu ze standardową ładowarką, czas napełnienia ZF7.2 został skrócony do jednej godziny, natomiast najmocniejszego ogniwa ZF 14.4 do dwóch godzin.

Poza lepszą technologią modele Zero S, SR, DS, DSR i FX dostaną także nowe kolory i grafiki: Graphene Black Metallic ze złotymi obręczami kół oraz Silicon Silver Metallic. Co najciekawsze, ceny modeli na 2018 rok nie ulegną zmianie poza Zero SR i DSR, które będą droższe o 500 dolarów.

Fot. Zero Motorcycles

Wydajna ładowarka 6 kW Charge Tank będzie kosztować 2 295 dolarów i pojawi się u dealerów w USA jeszcze przed końcem miesiąca.

%d bloggers like this: