McGuinness chce ponownie ścigać się w North West 200

McGuinness, który należy do teamu Honda Racing, aż 23 razy wygrał diabelski wyścig Isle of Man TT. Niestety podczas majowego wyścigu kwalifikacyjnego Vauxhall International North West 200 zawodnik Hondy miał groźny wypadek, w którym odniósł poważne obrażenia.

John McGuinness złamał nogę, kilka żeber i uszkodził kręgosłup, co praktycznie wyeliminowało go ze sportów motocyklowych. W ostatnich dniach zawodnik udzielił wywiadu telewizji BBC Sport, w którym stwierdził, że nie chce zakończyć kariery w ten sposób i rozważa powrót na tor.

McGuinness after winning the 2013 Senior TT. Fot. GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], via Wikimedia Commons

McGuinness zdaje sobie sprawę, że nie jest już dość sprawny i silny, aby poradzić sobie z motocyklami klasy Superbike, dlatego myśli raczej o mniejszych maszynach. Zawodnik czuje się również odpowiedzialny za trudności tematu Honda, do którego należy także Guy Martin.

„Jeśli przejdę na emeryturę, chcę to zrobić na swoich warunkach” – mówi McGuinness. Biorąc pod uwagę rozległe obrażenia, których doznał kilka miesięcy temu, oraz wiek, zawodnik Hondy wiele ryzykuje. Ciekawe czy rzeczywiście zobaczymy go wkrótce na torze…

%d bloggers like this: