Luksusowe BMW 330i dla policji za kilka dni wyjadą na drogi

Jak informuje Wirtualna Polska, pierwsze dostawy nowych samochodów dla policji już czekają na odbiór. Na parkingu dealera BMW pojawiły się najnowsze egzemplarze modelu BMW 330i. Samochody pozostaną w oryginalnym, ciemnym kolorze, ponieważ będą to pojazdy nieoznakowane.

Fot. materiały prasowe

Wszystkich maszyn przeznaczony do patroli ma być 140, aktualna dostawa składa się z 29 sztuk. Poza samochodami nieoznakowanymi, funkcjonariusze dostaną jeszcze 600 oznakowanych aut.  Na zakup pojazdów policja przeznaczyła 78 mln zł .

Blisko 40 nowych pojazdów wyjedzie na drogi jeszcze przed końcem bieżącego miesiąca. Pozostałe 100 sztuk nieoznakowanych radiowozów dołączy do floty do 20 października 2018 roku.

Fot. materiały prasowe

Model BMW 330i Xdrive, który trafił do policji, może poszczycić się 252 KM mocy, napędem na wszystkie cztery koła, skórzaną tapicerką, alufelgami wielkości koła młyńskiego i innymi udogodnieniami przewidzianymi dla luksusowej limuzyny.

Radiowozy rozpędzą się do 250 km/h, natomiast od 0 do 100 km/h potrzebują zaledwie 5,8 s. Koszt 140 maszyn to ponad 27 milionów złotych, natomiast cena za egzemplarz już z zainstalowanymi systemami policyjnymi to blisko 200 tysięcy złotych za sztukę.

Teraz będzie trzeba na te wózki zarobić. Blankiety mandatowe już czekają na ofiary.

Źródło: wp.pl

%d bloggers like this: