Zbliża się czas zimowana motocykla, może w tym roku schować go w balonie?

Zimowanie motocykla to temat, który podejmowaliśmy już kilka razy, między innymi w tekście pt. „Zimowanie motocykla. Jak to właściwie należy zrobić?”. Wątek jest długi i szeroki, ale pragniemy do niego na chwile powrócić, bo na Ebay’u pojawiła się ciekawa aukcja, na której można zakupić nadmuchiwany balon. Nie chodzi jednak o kolorowy gadget, którego przeznaczeniem jest urozmaicenie i ozdoba domowych uroczystości w rodzaju urodzin, ale specjalny „namiot tlenowy” dla naszego dwukołowego skarbu.

Foto: Harley-Davidson

Foliowa bańka ma według sprzedawcy chronić motocykl przed kurzem, kompensacją wilgoci, itd. Powietrze nie jest gromadzone wewnątrz, bo to konstrukcja przepływowa. Z aukcji na Ebay’u można dość łatwo trafić do producenta tego wynalazku, którym jest Harley-Davidson (link tutaj). Cena niestety jest zaporowa, bo blisko 300 dolarów za nieco folii i wentylatorek, to dużo za dużo, ale ceny w H-D zawsze były i pewnie pozostaną z kosmosu.

Swoją drogą, dla ekstremistów w zakresie zimowania, to rzeczywiście fajna opcja. Gdy zwykły garaż to już za mało, można dodatkowo schować motocykl w foliowym bąblu. Na właściciela motocykla na pewno podziała to kojąco, no i motocykl też chyba będzie lepiej izolowany od potencjalnie niebezpiecznego środowiska. Ludzie mają różne korby. A Wy jak uważacie?


Harley-Davidson Milano: BubbleTaddy’s. Źrodło: YT, Harley-Davidson

%d bloggers like this: