Potężna akcja policji w Niemczech przeciwko Hells Angels

Kilka dni temu niemiecka policja w sile 700 uzbrojonych po zęby funkcjonariuszy dokonała nalotu na blisko 50 obiektów, w tym mieszkań, należących do Hells Angels oraz Clan 81 Germany – paramilitarnej bojówki gangu.

Działania policji zostały podjęte w wyniku decyzji ministra spraw wewnętrznych Nadrenii Północnej – Westfalii, który w zeszłą środę zdelegalizował Hells Angels oraz Clan 81 Germany na terenie landu.

Akcja dotyczyła w sumie 16 miejscowości, m.in. Düsseldorfu, Ratingen, Wuppertalu, Kolonii i Leverkusen. Poza szeregowymi policjantami w nalocie udział wzięły również specjalne oddziały, czyli antyterroryści oraz jednostki z psami.

Foto: worldnewsdailyreport.com

Herbert Reul, minister spraw wewnętrznych Nadrenii Północnej – Westfalii, oświadczył w uzasadnieniu, że członkowie Hells Angels to kryminaliści, którzy na co dzień parają się handlem narkotykami, wymuszeniami i prostytucją.

Podczas obławy dokonano zajęcia majątku klubu, w tym 9 motocykli, 15 kurtek z symbolami gangu, 13 noży, karabinu, rewolwera, kuszy oraz gotówki w kwocie ponad 60 tys. euro.

Aktualnie w Nadrenii Północnej – Westfalii zrzeszonych jest blisko 2,2 tys. członków organizacji Hells Angels. Anioły Piekieł rozpoczęły działalność na terenie Niemiec na początku lat 70. ubiegłego wieku.

%d bloggers like this: