Już za dwa dni poznamy sekret Yamahy

Przypomnijmy, że chodzi o najnowszy teaser, który prawdopodobnie jest zwiastunem premiery najnowszego motocykla spod znaku trzech kamertonów. Wiele wskazuje na to, że chodzi o Yamahę MWT-09.


Yamaha Ride the Revolution. Źródło: YT, Yamaha Motor Europe

Już w kwietniu 2016 roku dowiedzieliśmy się, że nietypowy trójkołowiec trafi na rynek w 2018 roku. Informację potwierdził sam Hiroyuki Yanagi, prezes firmy Yamaha. Model MWT-9 po raz pierwszy ujawniony został podczas Tokio Motor Show pod koniec 2015 roku i wywołał spore poruszenie gości targów.

Wśród dotychczas znanych konstrukcji tego typu, np. Peugeot Metropolis 400i czy Paggio MP3 300ie, nie ma maszyn, które miałby równie sportową i dynamiczną sylwetkę. Być może Yamaha pragnie zagospodarować segment trójkołowych motocykli, których właściciele mają aspiracje sportowe.

Yamaha-MWT-9
Foto: Yamaha

W ramie trójkołowca znajduje się silnik z MT-09 o pojemności blisko 850 cm3 i 115 KM mocy. Zawieszenie to prawdopodobnie wzmocniona i solidniejsza wersja wariantu zastosowanego w Tricity 125. W chwili obecnej nie znamy pozostałych szczegółów na temat tej konstrukcji, wszystkiego dowiemy się już 25 października.

%d bloggers like this: