Aktywiści walczą o wydzielenie pasa ruchu za pomocą… gumowych przepychaczy do wc

W Stanach Zjednoczonych rowerzyści również walczą o respektowanie wydzielonych pasów ruchu dla posiadaczy dwóch kółek bez silnika. Najnowszy pomysł aktywistów to instalacja, a właściwie wydzielenie pasa ruchu, na skrzyżowaniu w mieście Omaha w stanie Nebraska. Nie byłoby w tym nic specjalnego, gdyby nie to, że zamiast tradycyjnych plastikowych pachołków rowerzyści użyli… gumowych przepychaczy do muszli klozetowych.

Foto: usa.streetsblog.org

Okazało się, że dzięki swoim ssącym właściwościom przepychacze bardzo dobrze trzymają się gładkiego asfaltu, a jednocześnie pozostają elastyczne. Wystarczyło tylko owinąć ich drewniane trzonki taśmą odblaskową i osobny pas gotowy.

Pomysłodawcy umieścili nawet na początku wydzielonego pasa informację dla rowerzystów i kierowców, że ich bezpieczeństwa chronią przepychacze do wc, niestety służby miejskie nie doceniły inwencji aktywistów i już cztery godziny po instalacji gumowych słupków, zdemontowały cały system przepychaczy.

Na razie rowerzyści z Omaha nie przekonali urzędników do swoich racji, no ale przynajmniej zrobiło się głośno o ich akcji. Ostatecznie może… przepchną jakoś swoje pomysły.

%d bloggers like this: