Złodzieje w Wielkiej Brytanii ukradną do końca roku 30 tysięcy motocykli

Spośród 30 tysięcy, które zostaną skradzione do końca roku w Wielkiej Brytanii, tylko 40% zostanie odzyskanych. To nie jedynie dane opublikowane przez UK Home Office, czyli departament rządu Wielkiej Brytanii odpowiedzialny za politykę migracyjną, bezpieczeństwo i porządek publiczny.

UK Home Office przewiduje, że z ogólnej liczby skradzionych motocykli, aż 18 tysięcy nie wróci do właścicieli. Ponadto w przyszłym roku sytuacja nie ulegnie poprawie, a nawet się pogorszy. Przyjmując że średnia wartość skradzionego motocykla wynosi 3000 funtów, stracone bezpowrotnie motocykle zostały wycenione na 50 milionów funtów. Jednocześnie kwota ta została przyjęta jako profit złodziei, którzy zajmują się procederem kradzieży jednośladów w Anglii.

Foto: YT, Baz Bos

Według „The Telegraph” liczba skradzionych i nigdy nieodzyskanych motocykli w ciągu ostatnich trzydziestu lat sięgnęła 580 tysięcy sztuk.

Pomimo rozwoju technologii, problem kradzieży motocykli w Anglii cały czas narasta. Dziennikarze „The Telegraph” stawiają nawet tezę, że biorąc pod uwagę tempo wzrostu tego typu przestępczości, w niedalekiej przyszłości nastąpi odejście klientów od motocykli – zakup i użytkowanie tych maszyn będzie po prostu zbyt ryzykowny.

%d bloggers like this: