Gerard Butler miał wypadek motocyklowy

Według portalu TMZ wypadek miał miejsce w okolicy Los Angeles. Aktor został potrącony przez samochód i wylądował w rowie. Butler trafił do szpitala, w którym stwierdzono, że odniósł niewielkie obrażenia, głównie drobne rany cięte i stłuczenia.

Producenci odetchnęli z ulgą, bo szkocki aktor znany z ról w takich filmach jak „Upiór w operze”, „Beowulf – Droga do sprawiedliwości”, „300”, „Olimp w ogniu” i innych, będzie mógł nadal promować swój najnowszy obraz zatytułowany „Geostorm”, który do polskich kin trafił 12 października.

Gerard Butler. Foto: Wikimedia

Gerard Butler znany jest z miłości do motocykli i często można spotkać go na ulicach LA dosiadającego różnych modeli jednośladów. W garażu aktora znajdują się miedzy innymi klasyczny model BMW, customowy chopper na bazie Harleya-Davidsona oraz angielski Triumph.

Szkocki aktor nie unika ryzyka również na planie filmowym i bierze udział w wielu scenach wymagających fizycznej sprawności. Nie zawsze wychodzi mu to na dobre. W zeszłym roku Butler trafił do szpitala po kontuzji odniesionej na planie filmu akcji „Londyn w ogniu”. Jeszcze wcześniej, w 2013 roku, złamał obojczyk.

Mimo że na koncie Butlera znajduje się wiele znamienitych ról, sławny stał się dopiero dzięki roli króla Leonidasa w filmie Zacka Snydera pt. „300”. Za wcielenie się w króla Sparty otrzymał nominację do nagrody Empire Award dla najlepszego aktora oraz Saturn Award również dla najlepszego aktora. Z kolei telewizja MTV przyznała mu nagrodę MTV Movie Award za najlepszą scenę walki w filmie.

W 2018 roku Gerard Butler zagra w dwóch filmach: „Hunter Killer” oraz „Den of Thieves”.

%d bloggers like this: