Wielkie zakończenie sezonu pit bike na torze w Głażewie

To będzie rekordowa runda na torze w Głażewie. Organizatorzy Bud-Rem-Stal Otwartych Mistrzostw Pit Country Województwa Kujawsko-Pomorskiego spodziewają się nie tylko rekordowej liczby zawodników, ale będzie to również wielkie wydarzenie pod względem przejechanych okrążeń. Na głażewskim torze odbędzie się bowiem podwójna runda. Zawodnicy pit bike wystartują w sobotę i niedzielę.

Foto: pitbikers.pl

Z powodu złych warunków atmosferycznych i zalania toru, poprzedni termin III rundy Bud-Rem-Stal Otwartych Mistrzostw Pit Country Województwa Kujawsko-Pomorskiego, został odwołany. W weekend 21 i 22 października odbędą się zaległe wyścigi oraz wielki finał wyłaniający mistrza. Zapowiada się zatem wyjątkowo pod względem frekwencji, jak i walki na torze.

Foto: pitbikers.pl

Podczas ostatnich zawodów na linii startowej stawiło się blisko sześćdziesięciu zawodników, łącznie w sześciu klasach. Udział w rywalizacji biorą również zawodnicy zza wschodniej granicy. Bracia Oleksander i Oleksy Valyavskyy przebojem wdarli się do stawki Bud-Rem-Stal Otwartych Mistrzostw Pit Country Województwa Kujawsko-Pomorskiego podczas poprzedniej rundy zawodów.

Foto: pitbikers.pl

Przypominamy, że Bud-Rem Stal Otwarte Mistrzostwa Pit Country, wyłonią Mistrza województwa Kujawsko – Pomorskiego 2017. Zawody to cztery rundy, wszystkie rozgrywane na torze off-roadowym w Głażewie.

Najmłodsi zawodnicy zmierzą się w kategoriach: Smyk 8-12 lat (do 90ccm, 4T 2V, koła 10″-10″ lub 12″-10″), Kadet od 8 do 14 lat (do 125ccm, 4T 2V, koła max. 14″-12″), Junior od 11 do 16 lat (do 150ccm, 4T 2V, koła max. 14″-12″), Pit Ladies od 13 lat (do 150ccm, 4T 2V, koła max. 14″-12″), Pro od 17 lat (do 150ccm, 4T 2V, koła max. 14″-12″), Open od 15 lat (do 190ccm, 4T 2V i 4V, koła max. 14″-12″).

Foto: pitbikers.pl

Udział w zawodach mogą brać zawodnicy z całego kraju. Wystarczy posiadać ważne badania od lekarza sportowego i zdać egzamin na odpowiednią do dyscypliny licencję zawodniczą. Zawody otwarte są dla wszystkich marek. Licencję można zdobyć od 8 roku życia, młodsze dzieci biorą udział w jazdach testowych.

Wielki finał Pit Country

Foto: pitbikers.pl

Bud-Rem Stal Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pit Country
* III runda – 21 października, start wyścigów 12:00
* IV runda – 22 października, start wyścigów 12:00
* Tor Głażewo, k.Unisławia, wstęp wolny

%d bloggers like this: