Honda Gold Wing 2018 i klimatyczny film o historii “Złotego Skrzydła”

Plotki o nowym wydaniu Hondy Gold Wing pojawiły się przynajmniej dwa lata temu, ale fotki wypłynęły stosunkowo niedawno. Zdjęcia modelu na rok 2018 ujawniła wpierw pewna holenderska witryna internetowa, a z niej szybko rozprzestrzeniły się przez media społecznościowe.

Aktualnie nie mamy wciąż szczegółów na temat specyfikacji nowego modelu, ale niektóre rzeczy już wiemy, lub możemy się domyślać. Oto najważniejsze z nich. Przede wszystkim zbliżająca się premiera dotyczy dwóch wariantów, klasycznego modelu GL 1800 oraz F6B 1800, który ma nieco inny kształt nawiązujący do rodziny dużych baggerów i bezpośrednio korespondujący z BMW K 1600 B.

Honda Gold Wing 2018. Foto: oliepeli.nl

Również przód maszyny wygląda bardziej nowocześnie i ostrzej dzięki parze zmodyfikowanych reflektorów. Uwagę zwraca ponadto wielki ekran, ciekawie zaprojektowane symetryczne zegary i dwa dodatkowe wyświetlacze. Wygląda na to, że zniknęły wszystkie przyciski po bokach, większość z nich została umieszczona na kierownicy i nowej centralnej konsoli.

Jeśli spojrzymy nieco niżej, dostrzeżemy nowy system zawieszenia, który zamiast klasycznego widelca ma patent Hossack, czyli opracowany przez Hondę system nawiązujący do Duolevera BMW.

Honda Gold Wing 2018. Foto: oliepeli.nl

Sam silnik pewnie zyska na mocy, ale to nadal będzie 6-cylidrowy bokser o słusznej pojemności 1800 cm3, który musi sprostować normom emisji Euro4. DTC najprawdopodobniej zapewni kontrolę trakcji, tryby jazdy, ABS i inne udogodnienia w standardzie. Przynajmniej takie są oczekiwania wielbicieli marki, a Honda zapewne będzie chciała im się przypodobać.

Tymczasem warto obejrzeć nowy materiał filmowy, który Honda przygotowała na okoliczność zbliżającej się premiery. Motocykl powinniśmy zobaczyć podczas EICMA w Mediolanie (start 7 listopada).


Beyond the standard. Źrodło: YT, Honda Motorcycles Europe

%d bloggers like this: