GoPro HERO6 również dla motocyklistów? Zobacz film

Zapewne słyszeliście już o premierze GoPro HERO6, która miała miejsce kilka dni temu. Nowa zabawka jest oczywiście droższa (aktualna cena to aż 2399 zł), ale oferuje kilka świetnych usprawnień, z których dla nas największe znaczenie ma lepsza stabilizacja obrazu. Obecnie jest ona sześcioosiowa (w GoPro 5 była czteroosiowa), chociaż wciąż na pokładzie brakuje optycznej stabilizacji.

GoPro HERO6: This Is the Moment in 4K. Foto: YT, GoPro

Druga fajna sprawa to możliwość nagrywania obrazu w 4k przy 60 kl/s., oraz w 2.7L przy 120 kl/s. Można także zdecydować się na 1080p w 240 kl/s. Biorąc pod uwagę wyższe parametry nagrań, duże znaczenie ma ulepszenie i podniesienie prędkości WiFi, co umożliwia sprawniejsze przesyłanie plików.

Najnowsze GoPro wyposażono również w nowy procesor GP1, któremu zawdzięczamy powyższe parametry nagrywania, a także poprawę w odzwierciedleniu kolorów, głębi ostrości i lepszy obraz w przypadku słabego oświetlenia.

GoPro HERO6: This Is the Moment in 4K. Foto: YT, GoPro

GoPro musi walczyć, bo napór konkurencji cały czas rośnie. Kalifornijska firma jest atakowana z każdej niemal strony, najsilniej przez chińskie produkty, których parametry cały czas rosną, a ceny sprzętu są kilkukrotnie niższe (sam przerzuciłem się swego czasu z GoPro 4 na SJCAM, i wcale nie żałuję).

Na potrzeby kampanii reklamowej nowej kamery pojawił się również filmik, w którym wątki motocyklowe są całkiem obszerne. Trzeba przyznać, że pięknie to wygląda, no ale żeby wykonać takie ujęcia nie wystarczy wyjechać na Marszałkowską w Warszawie, z kamerą na kasku, i mocno kręcić głową…


GoPro HERO6: This Is the Moment in 4K. Źródło: GoPro

%d bloggers like this: