Pastrana wykonał 23-metrowego backflipa nad Tamizą!

Amerykański stunter, freestylowiec i kaskader wykonał skok nad Tamizą startując z rzecznej barki i lądując na następnej. Warto zaznaczyć, że Pastrana miał tylko nieco ponad 10 metrów na zatrzymanie rozpędzonego motocykla. Gdyby się nie zmieścił, spadłby razem z maszyną do Tamizy.

Przypomnijmy jeszcze, że w 2006 roku innym freestylowiec, Mike Metzger, próbował wykonać podobny skok w porcie Long Beach w Los Angeles. Nieudaną próbę przypłacił złamaniem kręgu szyjnego.

Daredevil does motorbike backflip over River Thames. Foto: YT, The Telegraph

Pastrana to jeden z najostrzejszych amerykańskich motocyklistów. Swoją karierę sportową rozpoczął od startów we freestyle motocrossie. Czterokrotnie wygrał zawody Red Bull X Figters. Podczas X Games wywalczył 9 złotych medali w tej dyscyplinie. Ponadto pięciokrotnie triumfował w Gravity Games oraz raz w Dew Tour. Zawsze korzystał z motocykli marki Suzuki zespołu Team Cernic’s Suzuki. Podczas wszystkich zawodów startował z numerem 199.

W swojej dotychczasowej karierze Amerykanin był wielokrotnie nagradzany. Przyznano mu m.in. Horizon Award dla najlepszego motocyklisty amatora, zdobył tytuł Motocross Rider of the Year, a także ESPN Action Sport & Music Awards.


Daredevil does motorbike backflip over River Thames. Źródło: YT, The Telegraph

Pastrana jest także głównym bohaterem pewnego popularnego filmu na jutubie. Na nagraniu widać śmiałka skaczącego z samolotu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że facet ma na sobie tylko spodenki i jest… bez spadochronu. Amerykanin spotkał się w powietrzu z innym skoczkiem, z którym bezpiecznie wylądował.

%d bloggers like this: