Suzuki przedstawia nowość na Tokyo Motor Show 2017

Pod koniec października wystartuje największe motocyklowe święto w Kraju Kwitnącej Wiśni. Tokyo Motor Show odbędzie się w dniach od 27 października do 5 listopada. Gigant z Hamamatsu zapowiedział kilka ciekawych modeli, z których jedna wygląda szczególnie ciekawie.

Suzuki XV650. Foto: Suzuki

Najlepiej zapowiada się model SV650X, czyli ulepszona wersja SV650, którą pojawiła się jeszcze w zeszłym roku. Ten utrzymany w stylu neo-retro jednoślad wywodzi się właściwie z lat 70. XX wieku. Trochę szkoda, ze nowa koncepcja motocykla różni się od bardziej drapieżnej i odważniejszej wersji z zeszłego roku, która wyposażona była w wydech Yoshimura, więzienną kratkę na reflektorze, parę dodatkowych świateł (na pewno spodobałyby się zwolennikom BMW z rodziny Adventure), i masę innych ciekawostek.

Suzuki XV650. Foto: Suzuki

Tegoroczny, bliższy fabrycznej taśmy SV650X, nie ma już tych cudów – być może okazały się za drogie lub przepadły w testach. Inna rzecz, że nawet zubożona wersja motocykla, która pojawi się na październikowej edycji Tokyo Motor Show, wcale nie musi trafić do odbiorców.

Suzuki XV650. Foto: Suzuki

Japończycy potrzebują czasu, aby zbadać potencjał nowego motocykla. Po to, miedzy innymi, są imprezy w stylu TMS 2017. Miejmy nadzieje, że goście będą tłumnie odwiedzać stanowisko Suzuki. Z chęcią zobaczylibyśmy SV650X na drodze.

%d bloggers like this: