Słynna siedziba Paula Teutula Seniora została sprzedana na aukcji

„American Chopper: The Series” to była niegdyś świetna seria programów typu reality show, w której mogliśmy podziwiać ekipę Orange Country Choppers i efekty ich pracy. Poza motocyklami najciekawszym elementem programu były konflikty pomiędzy nestorem rodu Paulem Teutulem Seniorem, a jego synem Paulem Teutul Juniorem, które prowadziły do wielu mniej lub bardziej zabawnych sytuacji. W Polsce program nadawany był na kanale Discovery i cieszył się niemałą popularnością, podobnie jak w USA.

Siedziba OCC. Foto: speedsociety.com

Po blisko ośmiu latach prosperity, w 2011 roku, dla OCC rozpoczął się gorszy czas, którego epilogiem stały się sądowe batalie o pieniądze zarobione podczas emisji programu. Seniorowi nie pomogła też na pewno afera sterydowa, w którą się wplątał. Kiedy Discovery zdecydowało o zakończeniu serialu i współpracy z OCC, pojawiły się także poważne problemy finansowe, ponieważ przez lata hossy Teutul Senior nie liczył się z wydatkami.

Efekty tej niefrasobliwości widać do dziś. Chodzi o słynną siedzibę OCC, czyli potężny jak Galeria Arkadia w Warszawie obiekt, którego budowa pochłonęła do 2008 roku 13 milionów dolarów (no dobra, powierzchnia Arkadii jest sześć razy większa, ale rozumiecie o co mi chodzi). Przeciwnicy Seniora od razu wskazywali, że dla firmy budującej niszowe motocykle stawianie pałacu ze stali i szkła o powierzchni ponad 18 tysięcy metrów kwadratowych jest szaleństwem, żeby nie powiedzieć wprost – głupotą.

Siedziba OCC. Foto: speedsociety.com

Po latach okazało się również, że obiekt był straszliwe przeinwestowany. Z powodu długów ekipa OCC musiała opuścić nową siedzibę w 2011 roku, natomiast na początku ubiegłego roku pałac Teutula został wystawiony na aukcji. Ostatecznie nowy nabywca zapłacił za niego niecałe 2,3 mln dolarów. Tylko tyle była warta wspaniała wizja brodatego mistrza customingu…

%d bloggers like this: