Kawasaki Z900RS – ostatni teaser przed premierą w Tokio

Pierwsze sygnały o Kawasaki Z900RS pojawiły się jeszcze w połowie ubiegłego roku. W lipcowym wydaniu czasopisma AutoBy można było znaleźć zapowiedź motocykla z dużą dawką stylizacji retro, opartego oczywiście na sprawdzonej konstrukcji Z900. Źródłem inspiracji inżynierów i designerów miał być klasyczny model Z1, którego początki sięgają lat 70. ubiegłego wieku.

Napięcie rośnie, bo do premiery motocykla zostało już tylko 20 dni. Maszyna zostanie pokazana podczas Tokyo Motor Show, i z tej okazji Kawasaki zaprezentowało kolejny teaser. Właściwie to ten sam materiał, który pojawił się miesiąc temu, ale przycięty pod konkretną imprezę, czyli motocyklowe show w stolicy Japonii.

Kawasaki Z900RS. Foto: Kawasaki

Czego możemy się spodziewać? Na zdjęciach widać po prostu Z900, oczywiście bez owiewek i plastików, które nadawały mu wygląda nowej wersji wahadłowca gotowego do wystrzelenia w przestrzeń kosmiczną.

Na pokładzie nie zabrakło obowiązkowego, owalnego reflektora (ale napakowanego nowoczesnymi diodami LED), płaskiej kanapy, tradycyjnych zegarów i kolorów nawiązujących do hitów Kawasaki sprzed kilku dekad.


18MY Z900RS Teaser#2. Źródło: YT, Kawasaki Motors

Biorąc pod uwagę aktualne trendy na rynku, Kawasaki może rzeczywiście liczyć na sukces przypominającego Z1 motocykla Z900RS, szczególnie jeśli cena będzie bliska kwoty jaką trzeba wyłożyć na Z900 (w Polsce ten model kosztuje 37 900 zł). Na więcej szczegółów musimy poczekać do premiery.

%d bloggers like this: