W 2 lata sprzedali 4 mln modelu TVS Jupiter

W Europie sprzedaż danego modelu silnikowego jednośladu na poziomie 100 tysięcy egzemplarzy to niesamowity sukces. Z kolei w Polsce znalezienie nabywców na kilka tysięcy salonowych maszyn uznawane jest za powód do dumy.

Dla porównania, indyjska firma TVS ogłosiła raport dotyczący sprzedaży skutera Jupiter, który pojawił się w handlu w 2013 roku. Do chwili obecnej Jupiter został sprzedany w 4 milionach egzemplarzy!

Jupiter. Foto: TVS

Co ciekawe, ten niewielki jednoślad już po 30 miesiącach od chwili, gdy trafił do salonów, osiągnął rekordowy wynik milionów sprzedanych sztuk. Oczywiście Europa i Indie to zupełnie różne rynki zbytu zarówno jeśli chodzi o liczbę potencjalnych klientów, zapotrzebowanie, specyfikę regionu, nasycenie, itd. Mimo wszystko, powyższe liczby robią wrażenie.

TVS Jupiter napędzany jest silnikiem o pojemności 110 cm3, który wytwarza 7,8 KM mocy przy 7500 obr./min. TVS chwali się również systemem Econometer umożliwiającym wybór pomiędzy trybem jazdy Eco i Power. Inne dostępne w standardzie opcje to chromowane lusterka, przednia szyba, gniazdo USB oraz Sync Breaking System zapewniający bezpieczniejszą i płynniejszą jazdę.

%d bloggers like this: