VIBA Qora, czyli Triumph dla koneserów

Jeśli jesteś bogaty i sławny nie musisz nawet wychodzić z domu, żeby wydawać ogromne sumy. Najbardziej ekskluzywne produkty można kupować w sieci jednym kliknięciem. Niektóre z takich witryn oferują jachty, okręty podwodne, niewiarygodnie drogie samochody, a nawet rowery, na przykład Push Bike w cenie… 50 000 dolarów.

VIBA Qora. Foto: thearsenale.com

Podobnie jest z sekcją motocykli, które oczywiście nie są fabrycznymi modelami, ale specjalnymi wersjami dla zamożnych ludzi, których nie zadowalają „zwykłe” jednoślady przeznaczone dla przeciętnego Kowalskiego. Do tego elitarnego grona należy choćby Qora, czyli wariacja na temat modelu Triumph Bonneville Bobber, który powstał w francuskim salonie stylu i elegancji VIBA.

VIBA Qora. Foto: thearsenale.com

Frontmenem zespołu VIBA jest Yann Bakonyi, którego naczelną zasadą działania jest pozbycie się z motocykla wszystkich zbędnych części i elementów. Pozostałe podzespoły są najczęściej projektowane i wykonywane od podstaw, oczywiście dlatego, aby uzyskać zupełnie nową jakość.

VIBA Qora. Foto: thearsenale.com

Silnik VIBA Qora o pojemności 1200 cm3 dysponuje 77 KM mocy oraz 106 NM momentu obrotowego. Motocykl został zaprezentowany na tle Château de Chantilly w towarzystwie bezcennego Bugatti Type 57 SC Gangloff Atalante Coupe podczas Chantilly Art and Elegance 2017.

VIBA Qora. Foto: thearsenale.com

Osoby zainteresowane zakupem powinny zajrzeć na stronę Arsenale, gdzie znajdują więcej informacji odnośnie Qora. Motocykl można zakupić od ręki jeżeli ktoś ma akurat wolne 27 990 euro. Możliwa jest płatność kartą z dowozem do rezydencji.

Możemy tylko polecić ten przyjemny wizualnie motocykl, który na pewno dostarczy właścicielowi wielu chwil radości, kiedy będzie nim jeździł po wypielęgnowanych alejkach swojego prywatnego ogrodu. A może prezent na imieniny? Dziś, czyli 2 października, wypadają Antoniego i Teofila…

%d bloggers like this: