Akcja serwisowa wadliwych kasków Ikon!

Akcje serwisowe, o których najczęściej alarmujemy, dotyczą praktycznie zawsze motocykli. Tym razem sprawa jest nietypowa, bo chodzi o… kaski motocyklowe.

Informacja została podana przez firmę J-Tech Corporation. Chodzi o skorupy renomowanej firmy Ikon, modele Dark, Alliance GT Rubatone, Alliance GT Horror w rozmiarach XS, S, M, L, XL, XXL i XXXL. Problem dotyczy wadliwych szwów na pasku podbródkowym. Słabe przeszycie może doprowadzić do oderwania się pierścieni (D-rings) od paska. Oznacza to brak zabezpieczenia głowy motocyklisty zwiększające ryzyko odniesienia obrażeń.

Icon GT Horror. Foto: materiały prasowe

Do handlu trafiło nieco ponad 5 tysięcy kasków ze źle zszytymi paskami podbródkowymi. Firma J-Tech zobowiązała się do odnalezienia i powiadomienia właścicieli niebezpiecznych kasków o konieczności wymiany.

Osoby, które zakupiły wyżej wymienione modele, będą mogły bezpłatnie wymienić swoje egzemplarze na nowe. Akcja serwisowa już się rozpoczęła. Użytkownicy felernych kasków powinni skontaktować się z Parts Unlimited poprzez e-mail: helmets@parts-unltd.com.

%d bloggers like this: