Aprilia Shiver 900 w promocji!

Najnowsza wersja włoskiego naked bike’a Aprilia Shiver 900 została zaprezentowana podczas zeszłorocznych targów EICMA. Ten wszechstronny i trochę niedocenianych w naszym kraju motocykl, którego pierwsza wersja pojawiła się na świecie 10 lat temu, można było dotychczas nabyć za 38 900 zł. Obecnie polski dystrybutor Aprilia proponuję klientom jesienną promocję. Najnowszy model Shiver 900 można zakupić za 36 900 zł.

2018 Aprilia Shiver 900. Foto: Aprilia

Aprilia Shiver 900 w wersji 2018 to maszyna, która od pierwszego pojawienia się w 2007 roku stanowi spore zaskoczenie dla odbiorców i konkurentów. Shiver 900 to pierwszy fabryczny motocykl wyposażony w technologię ride-by-wire.

2018 Aprilia Shiver 900. Foto: Aprilia

Jedną z największych zmian jest zmodernizowany silnik o zwiększonej pojemności z 750 cm3 do 900 cm3. Inżynierowie włoskiej firmy przeprojektowali tłoki, wał korbowy, wtryskiwacze i ECU. Ostatecznym efektem jest zwiększenie mocy do 95 KM i 90 Nm momentu obrotowego. Warto dodać, że możliwy jest zakup jednostki o mocy 35 kW, która wówczas może być używana przez osoby legitymujące się prawem jazdy A2.

2018 Aprilia Shiver 900. Foto: Aprilia

Zwiększoną wydajność silnika połączono z ulepszoną architekturą podwozia. Górna cześć jest połączona z aluminiowymi płytami bocznymi przy użyciu specjalnych śrub o wysokiej wytrzymałości. Uzyskane połączenie tworzy sztywną i lekką ramę. Dodajmy jeszcze, że przednie zawieszenie to regulowany model Kayaba, który jest lżejszy od wcześniej używanego. Wiele innych podzespołów również zostało odchudzonych celem zmniejszenia masy, a co za tym idzie, zwiększenia mocy.

2018 Aprilia Shiver 900. Foto: Aprilia

Sportowe trójramienne obręcze kół także zostały zaprojektowane od zera. Model ten inspirowany jest kołami Aprilia Tuono V4. Nowszy wariant jest lżejszy 0,9 kg z przodu i 1,3 z tyłu.

Kolejna zmiana to wyświetlacz wykonany w technologii TFT. Duży ekran o przekątnej 4,3 cala (ten sam model pojawił się w prezentowanych niedawno modelach Aprilia RSV4 i Aprilia Tuono 1100 V4) umożliwia uzyskanie czystych i wyraźnych wskazań nawet w przypadku silnej ekspozycji Słońca. Lepsza czytelność i widoczność to efekt zastosowania czujnika światła, który odpowiada za automatyczną zmianę kontrastu.

Więcej informacji na temat promocji znajdziecie pod tym adresem.

%d bloggers like this: