A może by tak pojeździć mini-czołgiem?

DTV Shredder to nie jest nowy wynalazek, ponieważ jego premiera miała miejsce ładnych kilka lat temu. Natomiast dopiero teraz pojazd został zaaprobowany przez amerykańskich urzędników i trafi do sprzedaży w USA. Czym jest Shreeder?

Wystarczy obejrzeć poniższy film, żeby zdać sobie sprawę, że mamy do czynienia z połączeniem czołgu i deskorolki, a jeśli ktoś chciałby odniesień historycznych, możne dostrzec związki ze słynnym Goliathem, czyli niemieckim lekkim nosicielem ładunków wybuchowych, stosowanych do niszczenia wrogich umocnień podczas II Wojny Światowej.

DTV Shredder. Foto: materiały prasowe

W Wielkiej Brytanii niezwykły pojazd kosztuje 4165 funtów, w USA jego cena wyniesie 5567 dolarów. Pojazd napędzany jest czterosuwowym, czterocylindrowym silnikiem o pojemności 196 cm3, który generuje 14 KM mocy.

Shredder powstał w kanadyjskiej firmie BPG Werks. Urządzeniem steruje się za pomocą przepustnicy, którą umocowana jest na specjalnej kolumnie. Mały czołg może rozpędzić się do ok. 40 km/h. Moc przekazywana jest za pomocą bezstopniowej przekładni CVT. Sterowanie przypomina jazdę na deskorolce, natomiast nad prędkością i hamowaniem panujemy ręcznie.


DTV Shredder Nitro Circus. Źródło: YT, DTV SHREDDER UK

Shreeder waży 144 kilogramy, a więc nie jest do lekka zabawka, którą można wziąć pod pachę. Oczywiście tego pojazdu nie można w żaden sposób porównać do enduro, natomiast niewielki wehikuł gąsiennicowy na pewno dobrze radzi sobie w lesie, o ile teren nie jest zbyt podmokły. Czy Shreeder wart jest ponad 20 000 złotych? Jeśli ktoś ma akurat wolne fundusze, z którymi nie ma co zrobić, to pewnie tak…

%d bloggers like this: