Motocykl Sędziego Dredda został sprzedany. Koniec prawa w Mega-City?

Na ostatniej aukcji Prop Store pojawił się motocykl sędziego Dredda, z filmu pod tym samym tytułem, w reżyserii Danny’ego Cannona. Obraz kinowy oparty jest na postaci z brytyjskiego komiksu 2000 AD. W rolę bezkompromisowego przedstawiciela wymiaru sprawiedliwości wcielił się Sylwester Stallone.

The Lawmaster. Foto: propstoreauction.com

Co prawda od premiery obrazu kinowego minęło już ponad dwadzieścia lat, ale to nie znaczy, że motocykl przyszłości jakość specjalnie się zestrzał. Przypomnijmy, że w remake filmu, czyli w nowej wersji “Judge Dredda” z 2012 roku, użyto przerobionej wersji Suzuki GSX 750.

The Lawmaster. Foto: propstoreauction.com

W przypadku oryginalnego filmu wiadomo jedynie, że maszyna, którą Sędzia Dredd jeździł po ulicach Mega-City, wyposażona została w silnik o pojemności 650 cm3. Lawmaster powstał na bazie maksi skutera. Obudowę wykonano z włókna szklanego, motocykl posiada zestaw działających świateł oraz policyjne koguty. Projekt maszyny to dzieło Nigela Phelpsa.

The Lawmaster. Foto: propstoreauction.com

Aukcja zakończyła się w ostatni wtorek (26 września). Pragnący zachować anonimowa klient zapłacił za motocykl Lawmaster równo 16 000 funtów, czyli blisko 80 000 złotych! Więcej szczegółów znajdziecie na stronie aukcji.

The Lawmaster. Foto: propstoreauction.com
%d bloggers like this: