Motocykl zainspirowany iPhone, Porsche 356 i… Pokemonami

Nietypowy jednoślad przypominający toster na kółkach, to dzieło Samuela Aguair, który woli, aby zwano go „Shiny Hammer”, co w wolnym tłumaczeni oznacza „Błyszczący Młot”. Otóż „Młot” zbudował swój elektryczny motocykl w hołdzie dla gładkich, zaokrąglonych powierzchni klasycznego Porsche 356. Chyba trudniej dostrzec w bryle motocykla telefon iPhona oraz Pokemony, które także pojawiły się głowie designera.

Shiny Hammer Hope. Foto: Biekeexif

Elektryczny motocykl został nazwany „Hope”, czyli „Nadzieja”. Pod obudową znajduje się elektryczny skuter Vectrix VX-1, którego maksymalna prędkość wynosi 120 km/h, natomiast zasięg to ok. 247 km. W tradycyjnej formie skuter rozpędza się do 80 km/h w 6 sekund. W Polsce ten pojazd kosztuję ok. 15 tys. złotych.

Shiny Hammer Hope. Foto: Biekeexif

„Szukałem bryły, którą chciałbyś przytulić, bez agresywnych kształtów” – powiedział Aguiar. Czy to się udało?

Nie jesteśmy do końca pewni, czy rzeczywiście chciałbyśmy przytulić “Nadzieję”. Na pewno aluminiowe płaszczyzny i nietypowy wygląd przyciągają wzrok i uwagę, ale jednocześnie pojazd wydaje się raczej niewygodny i niepraktyczny. No, ale to motocyklowa sztuka, a nie produkcja masowa, a więc podziwiajmy tego Pokemona w ciszy i skupieniu…

Shiny Hammer Hope. Foto: Biekeexif
%d bloggers like this: