Bajaj Domiar 400 szybki jak błyskawica. Zobacz film!

Dużo ostatnio pisaliśmy o Bajaj Dominar 400, który dzięki świeżo zawiązanej współpracy pomiędzy indyjskim molochem branży motocyklowej, a polskim Rometem, trafił również na rodzimy rynek. Okazuje się, że Dominar 400 może całkiem ładnie się rozpędzić, czego dowodzi poniższe nagranie…

Dominar 400. Foto: romet.pl

Należałoby dopowiedzieć, że Dominar 400 trafił do sprzedaży w krainie słoni i Bollywood z początkiem bieżącego roku. Biorąc pod uwagę pojemność, to jedna z najbardziej dostępnych cenowo jednostek w Indiach, dlatego już w chwili premiery Bajaj ogłosił, że motocykl będzie „rządził” segmentem przez co najmniej dziesięć lat. Swoją drogą, to stąd właśnie wzięła się nazwa „Dominar”, która w wolnym tłumaczeniu oznacza „dominację” lub „panowanie”.

Bajaj zamierzał sprzedawać na własnym rynku około 10 000 egzemplarzy Dominara 400 miesięcznie! Niestety tak się nie stało, zaś aktualnie nabywców znajduje zaledwie 1000 do 1500 motocykli miesięcznie. Może Polacy za pośrednictwem Rometa coś na to poradzą…

Dominar 400. Foto: romet.pl

Ale właściwie to miałem napisać o czymś innym. Dominar chciałby dominować nie tylko w wykresach sprzedaży, ale także na drogach. I to może się udać przynajmniej jeśli chodzi o osiągnięcie ekipy z Oktay Motor – czyli autoryzowanego dystrybutora motocykli Bajaj z Turcji.

Wąsaci panowie wycisnęli z eksportowej wersji Dominara szaleńczą prędkość 184 km/h (według wskazania prędkościomierza motocykla). To nielichy wyczyn biorąc pod uwagę liczne ograniczenia tej maszyny. Czekamy teraz na odpowiedź dealera z Polski. 190 km/h byłoby chyba okej, jak uważacie?


Dominar 400 Top Speed. Źródło: YT, Oktay MOTOR

%d bloggers like this: