Koniec rozterek prezesa MV Agusta. Castiglioni przejmuje kontrolę

Po wielu miesiącach sporów prawnych i negocjacji, umowa refinansowa MV Agusta wreszcie została podpisana. Co to oznacza?

Przedsięwzięcie inwestycyjne mające na celu zabezpieczenie MV doczekało się finału. Nowy MV Motor Holding nabył 25 proc. udziałów od Mercedes AMG. W praktyce oznacza to, że spółka rodziny Castiglioni ponownie kontroluje słynną włoską markę motocyklową.

Fundusze do przeprowadzenia operacji wyłożył ComSar Invest, część funduszu Black Ocena Group. W chwili obecnej, po zakupie 25 proc. MV Agusta Motor S.p.A., holding kontroluje 100 proc. firmy.

MV Agusta F3 800 AMG. Foto: MV Agusta

Przypomnijmy, że Mercedes AMG nabył 25% udziałów włoskiej marki w 2014 roku. Najnowocześniejszy dział Mercedesa zajmuje się produkcją samochodów sportowych i wydawało się, że dobrze pasuje do marki MV, która była postrzegana jako „idealny partner motocyklowy” dla niemieckiego giganta. Jak to często bywa w przypadku włoskich partnerstw, romans był krótki.

MV Agusta Holding stał się częścią GC Holding, czyli spółki inwestycyjnej prezesa MV Agusta – Giovanni Castiglioni. CoStar Invest będzie w tym układzie akcjonariuszem mniejszościowym. Mimo że Castiglioni odzyskał kontrolę nad firmą, pomocy rosyjskiego ComStar Invest nie uzyskał za darmo. Za ComStar w rzeczywistości stoi rosyjski miliarder Timur Sardarow.

Mówiąc inaczej, Włosi wymienili Niemców na Rosjan. Zobaczymy, czy marce MV Agusta wyjdzie to na zdrowie…

%d bloggers like this: