CrossHelmet X1 to japoński kask przyszłości

Arata Oono, założyciel i prezes Borderlee, jest doświadczonym designerem, który był zatrudniony przy tak znaczących projektach, jak np. MT-09 Yamahy. Najnowszy projekt Japończyka to niezwykły kask motocyklowy. Na czym polega jego wyjątkowość?

CrossHelmet X1. Foto: borderless-global.com

Projektując swój kask, Oono skupił się nie tylko na nowinkach technologicznych, ale również jednej podstawowych kwestii, z którymi boryka się każdy posiadacz pełnego kasku. Chodzi o tendencję do ściskania policzków użytkowników, co w pewnym stopniu ogranicza satysfakcję z użytkowania kasku.

Rozwiązanie tego problemu zajęło Oono kilka lat. Ostatecznie badania i testy doprowadziły do powstania model CrossHelmet X1. Poza nową ergonomią kask wyposażono w kamerę wsteczną, wyświetlacz przezierny, łączność ze smartfonem/Bluetooth, kontrolę dźwięku. Wszystko funkcjonuje wraz z przestronnym wnętrzem, które nie napiera na twarz motocyklisty, jak to ma miejsce w tradycyjnych rozwiązaniach.

CrossHelmet X1. Foto: borderless-global.com

Aktualnie Oono szuka finansowania projektu poprzez Kickstarter. Kampania rozpoczęła się 12 września i już podwoiła wymaganą kwotę w wysokości 100 tys. dolarów (obecnie blisko 270 tys. dolarów). Finalna cena CrossHelmet X1 ma wynieść 1 799 dolarów, chociaż wciąż są dostępne egzemplarze przedsprzedażowe za 1 399 zielonych papierków.

Wydaje się, że Arata Oono znalazł sposób na inwestorów, którzy po ostatniej wpadce z „kaskiem przyszłości” od Skully Helmets, mniej chętnie wspierali zbliżone projekty. Przypomnijmy, że Skully też miał być niezwykłym high-endowym kaskiem, ale firma upadła po tym, gdy okazało się, że jej prezesi przepultali 2,4 mln dolarów na striptiz, Lamborghini i inne uciechy.

CrossHelmet X1. Foto: borderless-global.com

Więcej na temat CrossHelmet X1 możecie przeczytać na Kickstarterze.

%d bloggers like this: