70 tys. motocyklistów w tegorocznym The Distinguished Gentleman’s Ride!

Już w najbliższy weekend prawie 70 tysięcy eleganckich motocyklistów weźmie udział w ogólnoświatowej imprezie, której głównym celem jest zbiórka pieniędzy na profilaktykę i walkę z rakiem prostaty. W tym roku uczestnicy wpłacili na rzecz fundacji Movember blisko 3 miliony dolarów (2 821 259 dolarów).

Distinguished Gentlemans Ride 2017 we Wrocławiu

Przypomnijmy, że pierwsza edycja The Distinguished Gentleman’s Ride wystartowała w 2012 roku. Zorganizował ją australijski motocyklista Mark Hawwa, który przekonał do udział w wydarzeniu 2 500 osób z 16 krajów. Od tego czasu uczestnicy zebrali już ponad 10 milionów dolarów, a łączna liczna państw, w których odbywa się elegancka impreza, wynosi obecnie 95.

The Distinguished Gentleman’s Ride i fundacja Movember gromadzą fundusze na badania nad rakiem prostaty oraz programów zdrowia psychicznego. Rak prostaty jest drugim najczęściej rozpoznanym rakiem u mężczyzn i często rozwija się beż żadnych objawów we wczesnych stadiach choroby.

Distinguished Gentlemans Ride 2017

Fundacja Movember pomaga również w zagadnieniach związanych ze zdrowiem psychicznym mężczyzn. Warto sobie uświadomić, że rocznie aż 510 tysięcy facetów na całym świecie popełnia samobójstwo. Celem fundacji Movember jest walka o życie tych ludzi.

W tym roku polskie wydanie międzynarodowego święta eleganckich motocyklistów odbędzie się 23 i 24 września. W pierwszym dniu na ulice wyruszą uczestnicy z Warszawy, natomiast 24 września DGR trafi do Krakowa, Wrocławia i Gdańska.

%d bloggers like this: