Dostawy nowej Yamahy Star Venture opóźnione. Kiedy japoński krążownik trafi na rynek?

Całkowicie nowa Yamaha Star Venture, które ostatnio stała się najbardziej ekscytującym i oczekiwanym motocyklem turystycznym, miała na dniach zawitać na rynek amerykański, ale tak się nie stanie…

2018 Yamaha Venture. Foto: Yamaha

Z powodu olbrzymiego zainteresowania odbiorców producent opóźni dostawy w celu zwiększenia produkcji i zaspokojenia całego zapotrzebowania. Mówiąc prościej, Yamaha chce uniknąć sytuacji, gdy klienci przychodzą do salonu i nie mogą nabyć motocykla, a na dodatek dowiadują się, że będą musieli czekać na swój egzemplarz kilka miesięcy.

2018 Yamaha Venture. Foto: Yamaha

„Ekscytacja i pozytywny odbiór nowej wersji Star Venture 2018 przekroczyły nasze wszelkie początkowe oczekiwania” – powiedział Mike Doughty, dyrektor generalny Yamaha Motorcycle Group. „Opóźnienie dostaw z powodu wydłużenia produkcji jest bardzo nieszczęśliwą sytuacją, ale musimy przede wszystkim sprostać oczekiwaniom naszych klientów w kwestii najwyższego poziomu obsługi, jak i satysfakcjonującej współpracy z naszymi dealerami” – dodał Doughty.

2018 Yamaha Venture. Foto: Yamaha

Informacja trafiła wpierw do klientów, którzy skorzystali z amerykańskiego systemu Priority Delivery Program, dzięki któremu mieli gwarancje natychmiastowej dostawy. Amerykański oddział Yamaha Moto Corporation został z kolei poinformowany o sytuacji przez macierzystą firmę z Japonii.

2018 Yamaha Venture. Foto: Yamaha

Ostatecznie pierwsze modele Star Venture 2018 wylądują w portach Stanów Zjednoczonych dopiero pod koniec bieżącego roku, ale w ramach zobowiązania firmy Yamaha i obsługi klienta w ramach systemu Priority Delivery Program, osoby, które z niego skorzystały, otrzymają 1000 dolarów do wydania na oryginalne części Yamaha.

2018 Yamaha Venture. Foto: Yamaha

Nowy motocykl Yamahay jest utrzymany w klimacie neo-retro. Na pokładzie znajduje się nowoczesny (aczkolwiek chłodzony powietrzem), dudniący silnik V-twin o pojemności 1 854 cm3, doposażony w wiele różnych urządzeń elektronicznych. Użytkownicy dostali m.in. nowy system Super-Park, ride by wire, kontrolę trakcji, tempomat, ABS. Star Venture ma również zupełnie nowe podwozie, nisko umiejscowiony środek masy i regulowane zawieszenie.

2018 Yamaha Venture. Foto: Yamaha

Motocykl dostępny jest w dwóch klasach: standardowej w cenie 24 999 dolarów i transkontynentalnej za 26 000 dolarów. W tym drugim wariancie użytkownicy dostaną ponadto porty USB, system alarmowy, światła przeciwmgielne LED, CB radio, GPS i dodatkowy system audio dla pasażera. Wciąż nie wiadomo kiedy możemy spodziewać się krążownika Yamahy w Europie.

2018 Yamaha Venture. Foto: Yamaha
%d bloggers like this: