Diabelski XDiavel w anielskiej bieli. Jest już nowe wydanie na 2018 rok

Zaprezentowany w 2016 roku Ducati XDiavel połączył dwa światy – amerykańskiego cruisera ze światem motocyklowego luksusu. Tymczasem doczekaliśmy się edycji na 2018 rok. Co się zmieniło?

Ducati XDiavel 2018. Foto: Ducati

Włoska firma Ducati pojawiła się na 20. odsłonie jednego z największych festiwali motocyklowych w Europie odbywającego się właśnie w Austrii nad jeziorem Faaker. W bajkowej scenerii, w dniach od 5 do 10 sierpnia, można podziwiać również najnowszą wersję XDiavel – po raz pierwszy zaprezentowaną szerszej publiczności.

Ducati XDiavel 2018. Foto: Ducati

W nowym wydaniu motocykl będzie przede wszystkim… jaśniejszy, za co odpowiada specjalna barwa o nazwie Iceberg White. Czy biel lodowej góry pasuje do tego diabelskiej maszyny, zadecydujcie sami, Ducati liczy, że motocykl spodoba się klienteli, która dotychczas omijała XDiavel za jego mroczne oblicze.

Ducati XDiavel 2018. Foto: Ducati

Silnik motocykla ta sama, sprawdzona, benzynowa jednostka Testastretta DVT. L-twin dysponuje 152 Km i 126 Nm momentu obrotowego. Zegar to kolorowy wyświetlacz TFT 3.5 cala. Motocykl wyposażono również w system antypoślizgowy Bosch MSC, czujniki bezwładności IMU i system kontroli trakcji (DTC).

Ducati XDiavel 2018. Foto: Ducati

Inne standardowe funkcje obejmują pełne oświetlenie LED i podświetlane przełączniki na kierownicy. Podziwiając bestię na zdjęciach, wydaje się, że motocykl jest taki sam jak w zeszłorocznym wydaniu, ale Ducati ma podobno jakiegoś asa w rękawie. Chodzi prawdopodobnie o modernizację zawieszenia, która miała na celu poprawę komfortu jazdy dla kierowcy i pasażera. Na razie nie znamy szczegółów tych modyfikacji.

Ducati XDiavel 2018. Foto: Ducati

Warto dodać, że podczas wspomnianej imprezy nad Faaker, jednym z najcieplejszych jezior Austrii, Ducati udostępni aż 20 egzemplarzy XDiavel do jazd testowych. Czasu jeszcze trochę zostało, może warto przejechać się do Austrii na małe testy?

Ducati XDiavel 2018. Foto: Ducati
%d bloggers like this: