The Recidivist wygrywa w Milwaukee, stolicy Harleya-Davidsona!

Podczas zorganizowanego w Milwaukee zlotu Labor Day Weekend Rally, największej imprezy organizowanej corocznie przez Muzeum firmy Harley-Davidson, zbudowany przez polską firmę Game Over Cycles motocykl The Recidivist zajął pierwsze miejsce w kategorii “PRO Class” w konkursie H-D Museum Custom Bike Show.

Nagrodę szefowi polskiej firmy, Stanisławowi Myszkowskiemu, wręczali Bill Davidson – Wiceprezydent Muzeum H-D oraz jego ojciec – legendarny projektant motocykli H-D Willie G. Davidson, wnuk jednego z założycieli firmy Harley-Davidson.

Foto: Game Over Cycles

The Recidivist to pierwszy na świecie wytatuowany motocykl, o których pisaliśmy już wielokrotnie. Maszyna, która miała swoją premierę w 2014 roku, została w zeszłym miesiącu po raz pierwszy zaprezentowana w USA. Do Stanów Zjednoczonych motocykl przybył wraz z nowym elementem konstrukcji, w całości wytatuowanym koszem, który w USA miał swoją światową premierę.

Na początku sierpnia The Recidivist wraz z nowym elementem został po raz pierwszy zaprezentowany na zlocie w Sturgis (Południowa Dakota) – największej imprezie motocyklowej świata. Podczas zlotu motocykl z Polski zdobył pierwsze miejsce w klasie “Najbardziej Niezwykły” w konkursie Rat’s Hole Custom Bike Show – najstarszym i najbardziej prestiżowym konkursie motocykli customowych na świecie.

Foto: Game Over Cycles

“Przyjechaliśmy do USA po raz pierwszy. Wzięliśmy udział w dwóch konkursach. W jednym zdobyliśmy nagrodę na największej imprezie motocyklowej świata w najbardziej prestiżowm konkursie customowym na świecie, a drugą w imprezie organizowanej przez główną instytucję legendarnej marki motocykowej, na której nagrodę osobiście wręczała nam żywa legenda tej samej marki, czyli Willie G. Davidson. Tak, to był szalony miesiąc i jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, co udało nam się tu osiągnąć” – podsumował pobyt w USA Stanisław Myszkowski, założyciel i właściciel GOC.

Wytatuowana skóra pokrywa opony, bak, siedzenie, zbiornik oleju, tylny błotnik, lampę oraz wiele mniejszych elementów. To wszystko sprawia, że The Recidivist to pierwszy na świecie prawdziwie wytatuowany motocykl.

Foto: Game Over Cycles

Kosz Recydywisty powstał w 2017 roku i miał swoją światową premierę podczas zlotu w Sturgis. Kosz jest całkowicie wytatuowany, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, a także na oponach. Pod względem konstrukcji nawiązuje on do motocykla, szczególnie zbiornika paliwa, gdyż ma podobną konstrukcję złożoną z dwóch blach połączonych rurami , co imituje wygląd ludzkiego kręgosłupa.

Również tatuaże na koszu odwołują się do motywów zawartych na motocyklu, ale tak jak jest to ze zdobieniami ciała, po pewnym czasie wzory graficzne zmienią się wraz z człowiekiem, na którym są one wytatuowane. Poszczególne grafiki się powiększają, zmieniają kolory, kształty i znaczenie. Dlatego też na koszu znajdują elementy odnoszące się do motocykla, jak Temida czy kajdanki, ale zawiera on również nowe motywy, jak wizualne odniesienia do abstrakcyjnej sztuki H.R. Gigera i Zdzisława Beksińskiego, czy inspiracje zaczerpnięte z faktów historycznych, jak elementy prezentujące wybrane obrazy z historii firmy Harley-Davidson.

Budowa motocykla z koszem pochłonęła 3000 godzin, a tatuowanie obydwu pojazdów zajęło ponad 2500 godzin.

%d bloggers like this: