Motocykle Harley-Davidson pojawią się w grze komputerowej Ubisoftu

W 2014 studio Ivory Tower przy współpracy z Ubisoft Reflections wydało grę wyścigową The Crew. Użytkownicy dostali dostęp do bogatego parku maszynowego i całkiem niezłych tras rozlokowanych na mapie Stanów Zjednoczonych, ale jedynymi możliwymi do wyboru pojazdami były samochody (chociaż później kilka motocykli pojawiło się w możliwych do pobrania dodatkach).

Na szczęście w drugiej odsłonie wieloosobowej gry wyścigowej z otwartym światem, będzie można odpalić całkiem sporo motocyklowych silników. W The Crew 2 pojawią się łodzie motorowe, samoloty i nasze ukochane motocykle.

The Crew 2. Foto: materiały prasowe

The Crew 2 to właściwie gra zręcznościowa, chociaż rozbudowane opcje społecznościowe pozwalają nie tylko ścigać się ze znajomymi, ale również łączyć w kluby, publikować osiągnięcia i prezentować trofea. Premiera tytułu zaplanowana jest na 16 marca przyszłego roku. Dla nas najciekawszy jest fakt, że Ubisoft dogadał się z Harleyem-Davidsonem w kwestii wprowadzenia maszyn amerykańskiej marki na ulice The Crew 2.

„Jesteśmy podekscytowania współpracą z Harleyem-Davidsonem” – powiedział Ahmed Boukhelifa, Dyrektor Zarządzający Ivory Tower Studio. „Harley-Davidson to legendarna, globalna marka, głęboko zakorzeniona w kulturze amerykańskiej. Nasze partnerstwo było naturalne, ponieważ Harleya napędza to samo pragnienie nieograniczonej eksploracji i amerykańskiej pasji do motoryzacji, która zainspirowała naszą wizję The Crew 2” – dodał Boukhelifa.

W dodatku The Crew: Wild Run pojawił się m.in. Indian Scout. Foto: Ubisoft

Na firmowym blogu Ubisoftu możemy przeczytać, że pierwszym Harleyem, który trafi do uniwersum gry, będzie Iron 883. Wraz z postępem gry, użytkownicy odkryją kolejne modele amerykańskiej marki, a także zyskają możliwość zbudowania garażu z motocyklami. Na razie nie wiadomo, czy chodzi wyłącznie o przechowywanie maszyn, czy może opcję sklepu.

Współpraca Harleya i Ubisofu wydaje się kolejny krokiem w kampanii, która ma na celu dotarcie Harleya-Davidsona do młodszych grup wiekowych, którym jedna z najstarszych marek motocyklowych USA kojarzy się głównie z brodatymi dziadkami na błyszczących od chromu motocyklach z lat 70.

Gra będzie dostępna na konsolach PlayStation 4, Xbox One i oczywiście na platformie Windows.

%d bloggers like this: