Yamaha zapowiada nowy model turystyczny. Czego możemy się spodziewać?

Yamaha zaprezentowała nowy film pt. „Journey Further”, który podkreśla doświadczenia motocyklistów użytkujących maszyny japońskiego producenta i zapowiada jednocześnie wprowadzenie we wrześniu nowego modelu motocykla turystycznego.

Elude Conformity. And Everything Else. Foto: YT, YamahaMotorUSA

„Byliśmy podekscytowani przedstawieniem najnowszego krążownika klasy touring, potężnego Star Venture, i cieszymy się na kolejne emocje wprowadzając nowy model w tym luksusowym segmencie motocykli” – powiedział Derek Brooks, menedżer produktu w Yamaha Motorcycle. „Mimo że nie możemy dziś zdradzić więcej szczegółów, zachęcamy wszystkich, aby odwiedzili naszą witrynę 6 września, kiedy wszystko się wyjaśni” – dodał Brooks.

O czym mówił przedstawiciel Yamahy? Trzeba przyznać, że Yamaha zrobiła duże zamieszanie prezentując kilka tygodni temu swój luksusowy motocykl. Star Venture znajduje się w tym samym polu co BMW K 1600 B i Honda Gold Wing F6B, z tą różnicą, że dwaj wspomniani konkurenci wyposażeni są w sześciocylindrowe silniki, natomiast Star Venture ma na pokładzie V-twina o pojemności 1854 cm3.


Elude Conformity. And Everything Else. Źródło: YT, YamahaMotorUSA

Zapewne rewelacje Yamahy dotyczą właśnie modelu Star Venture z jakimś ulepszeniem, ale zawsze istnieje szansa, że Japończycy wysmażyli coś innego, na przykład nowy wariant FJR1300, albo jakiś rodzaj trójkołowca na bazie Venture, lub elektryczny motocykl zdolny pokonać 800 kilometrów na jednym ładowaniu. Jesteśmy otwarci na każdą możliwość, musimy tylko poczekać kilka dni…

%d bloggers like this: