Firma Inter Cars została dystrybutorem marki Norton w Polsce

Inter Cars SA to największy dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych w Europie Środkowo-wschodniej. Oferta spółki obejmuje również wyposażenie warsztatowe, w szczególności urządzenia do obsługi i naprawy samochodów oraz części do motocykli i tuningu. Inter Cars SA posiada obecnie 238 filii w kraju oraz 241 oddziałów w Europie.

Norton V4 RR. Foto: nortonmotorcycles.com

Brytyjska marka Norton kojarzona jest przede wszystkim z bardzo drogim i nowoczesnym motocyklem V4 RR, ale historia firmy sięga 1898 roku kiedy to James Lansdowne Norton założył manufakturę zajmującą się produkcją osprzętu i części do jednośladów.

Norton Dominator. Foto: nortonmotorcycles.com

Za aktualną prosperitę Nortona odpowiedzialny jest 48-letni Stuart Garner. Najnowszy motocykl firmy, a właściwie jednostka bazująca na sportowym modelu 1200 V4, na którym Norton zdobył siódme miejsce w zeszłorocznym Isle od Man Superbike TT, został wyprzedany zanim w ogóle trafił do sprzedaży. Limitowana edycja 200 egzemplarzy rozeszła się jak świeże bułeczki, mimo że motocykl kosztował 44 tys. funtów (ok. 219 tys. złotych).

Norton Sport MK II. Foto: nortonmotorcycles.com

W obecnej ofercie Norona znajdują się cztery maszyny: nowy V4 RR, Norton Dominator oraz dwa modele Commando 961 – jeden w wersji Cafe Racer MK II, zaś drugi Sport MK II.

%d bloggers like this: