X-MAX 400 i YZ250F. Nowości Yamahy na sezon 2018 już w Polsce

Do Polski przyjechały pierwsze nowości na sezon 2018. Wśród nich najnowszy sportowy skuter X-MAX 400. Stworzony na bazie tegorocznego modelu X-MAX 300 jest kolejną generacją przedstawicieli MAX. Dodatkowo do salonów Yamaha trafiły właśnie nowe wersje offroadowej rodziny YZ oraz WR.

Od chwili europejskiego debiutu wiosną 2013 r. X-MAX 400 zdążył zapracować na reputację jednej z najlepiej wyglądających i funkcjonalnych maszyn w swojej kategorii. Inspiracją przy projektowaniu nowego modelu był popularny X-MAX 300. Każdy detal tego skutera klasy premium nawiązuje do dziedzictwa linii MAX. Jednostka napędzana jest mocnym i oszczędnym silnikiem o pojemności 400 cm3 jest oczywistym wyborem dla tych, którzy podczas codziennych dojazdów korzystają z szybkich dróg pozamiejskich. X-MAX 400 kosztuje 29 900 zł.

Yamaha X-MAX 400. Foto: Yamaha

Tradycyjnie w drugiej połowie roku Yamaha zaprezentowała nową gamę motocykli offroadowych. Fani jazdy w trudnym terenie czekali na nowości z serii YZ oraz WR. Nowa Yamaha YZ450F z elektrycznym rozrusznikiem to pierwszy na świecie seryjny motocykl motocrossowy, w którym charakterystyka motoru może być modyfikowana dzięki mobilnej aplikacji na smartfony.

Yamaha YZ450F. Foto: Yamaha

Napędzana nowym silnikiem z odwróconą głowicą, całkowicie przeprojektowana Yamaha YZ450F pozwala tym, którzy jej dosiadają, odkryć swój prawdziwy potencjał. Niewielkim modyfikacjom poddano także model YZ250F, który może poszczycić się jednym z najbardziej zaawansowanych silników w klasie. Kompaktowa, podwójna grzbietowa rama aluminiowa, zapewnia zwinność motocykla w każdych warunkach. Gamę serii YZ uzupełniają także modele YZ250, YZ125 oraz YZ85.

Wśród nowych modeli znajdziemy też WR450F i WR250F, w których dokonano niewielkich zmian w silnikach oraz zwieszeniu. Fabrycznie modele WR są wyposażone w elektryczny rozrusznik. Nowe są w obu modelach także opony.

Lista dealerów i zapisy na jazdy testowe znajdują się na stronie www.yamaha-motor.pl.

Źródło: Yamaha

%d bloggers like this: