Touratech AG ma poważne problemy

Niemiecka firma Touratech, produkująca wysokiej jakości akcesoria motocyklowe, złożyła wniosek o upadłość, ale klienci został zapewnieni, że jest to „dobrowolna upadłość” i firma będzie prowadzić biznes tak jak dotychczas.

Wydaje się, że aktualna procedura jest podobna to amerykańskiego prawa 11, które umożliwia przedsiębiorcom mającym problemy z płynnością finansową na normalny handel, aż do rozwiązania problemów finansowych.

Robin Box z Touratech Australia powiedział wprost, że niemiecka firma przechodzi po prostu proces restrukturyzacji pod kontrolą zewnętrznych doradców.

Foto: Touratech

Problemy niemieckiego Touratech z siedzibą w Niederschach wzięły się z olbrzymich kosztów, które wygenerowała budowa nowego centrum logistycznego o powierzchni blisko 20 tys. metrów kwadratowych. Koszt tej inwestycji sięgnął 10 milionów euro. Do tego doszły problemy z logistyką i produkcją i ostatecznie niewypłacalnością.

Czy Touratech AG Poradzi sobie z kryzysem? Warto dodać, że w niemieckim Niederschach zatrudnionych jest obecnie 400 pracowników. Prawdopodobnie część z nich będzie musiała odejść.

%d bloggers like this: