Na planie filmu „Deadpool 2” zginęła kaskaderka-motocyklistka

O sprawie można dowiedzieć się m.in. z wpisu Ryana Reynoldsa na Facebooku. W emocjonalny komentarzu aktora, który w filmie wciela się w postać tytułowego Deadpoola, można przeczytać o żalu i smutku całej ekipy z powodu śmierci kaskaderki. Reynolds złożył również kondolencje rodzinie ofiary. Oświadczenie w sprawie wydała również wytwórnia 20th Century Fox.

Według wstępnych doniesień mediów nieszczęśliwy wypadek przydarzył się czterdziestoletniej Joi SJ Harris, która miała pewne doświadczenie w wyścigach motocyklowych, ale dopiero rozpoczynała pracę kaskaderki na planie filmowym.

Foto: Deadpool/materiały prasowe

Zdjęcia kręcone były w Vancouver. Harris dublowała postać Domino (w tej roli Zazie Beetz). Kobieta realizowała jedną ze scen kaskaderskich, którą poprawnie wykonała cztery razy. Podczas piątego podejścia straciła niestety panowanie nad kierownicą i uderzyła w szklaną ścianę wieżowca Shaw Tower.

Z powodu śmierci dublerki zdjęcia do filmu zostały wstrzymane. Na razie nie wiadomo, kiedy aktorzy powrócą na plan. W tej chwili wszelkie okoliczności zdarzenia bada kanadyjska policja.

%d bloggers like this: