Brytyjski motocyklista najmłodszą osobą, która samotnie objechała świat

23-letni Kane Avellano uzyskał certyfikat Guinness World Record potwierdzający jego podróż dookoła świata. Avellano przejechał łącznie 51 520 kilometrów. Wyczyn ten zajął młodemu Anglikowi zaledwie osiem miesięcy.

Foto: Kane Avellano

Motocyklista odwiedził sześć kontynentów i przejechał przez 35 krajów. Motocykl, który podołał temu tytanicznemu wyzwaniu, to Triumph Bonneville. W trakcie podróży Avellano zbierał pieniądze na UNICEF, czyli Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci – organizację humanitarną będącą częścią systemu ONZ. Brytyjczyk zebrał łącznie 2 200 funtów.

Podróż nie była wcale łatwa. Avellano musiał przetrwać potężne monsuny w Indiach i zabójcze temperatury na pustyniach Australii. Trudne warunki pogodowe niemal uniemożliwiły mu dalszą jazdę w Ameryce Południowej.

Foto: Kane Avellano

Mimo wszystkich przeciwności, tuż po powrocie Brytyjczyk powiedział: „Ostatnie osiem miesięcy było najbardziej ekscytującym okresem w moim życiu. Miałem okazję odkryć, co naprawdę ma do zaoferowania świat, spotkałem wielu różnych ludzi i odkryłem ich kulturę, religię i sposób życia. To był niesamowity czas”.

Trochę zazdrościmy…

%d bloggers like this: