Gangi na skuterach dokonują w Londynie ponad 50 ataków dziennie!

BBC poinformowało, że brytyjska policja ma nowy sposób na gangi poruszających się na skuterach przestępców, którzy dokonują licznych rozbojów, kradzieży i pobić w stolicy Zjednoczonego Królestwa.

Brytyjski policjanci zostaną wyposażeni w… spraye, którymi spryskają odzież, przedmioty i samych sprawców – aerozol pozostawia unikalny, chemiczny ślad widoczny jedynie w świetle ultrafioletowym.

Foto: standard.co.uk

Oznaczenie sprawców jest bardzo ważne, bo ze względu na pewne procedury policyjne, stróże prawa w Londynie często gubią ślad sprawcy, nawet jeśli znajdą się na miejscu zdarzenie jeszcze w trakcie przestępstwa. Chodzi o to, że ze względu na bezpieczeństwo osób postronnych, angielska policja nie próbuje obezwładnić bandziorów poruszających się na skuterach, a jedynie ich osaczać. W praktyce często kończy się to ucieczką kryminalistów.

Brak zdecydowanej reakcji przeciwko bandytom związany jest również z faktem, że do arsenału ich wyposażenia, poza różnego rodzaju nożami, pałkami, itd., należą często woreczki z kwasem akumulatorowym, przed którym praktycznie nie ma ochrony.

Niedawno opublikowane dane na temat przestępczości w Londynie wskazują na gigantyczny problem. W ciągu zaledwie pięciu miesięcy 2017 r. w stolicy Anglii doszło do 8 922 przestępstw z udziałem sprawców na skuterach co oznacza 54 przypadki na dzień! Dla porównania, w 2016 roku było ich średnio 31 dziennie.

Aktualnie jest to plaga, której londyńska policja nie jest w stanie powstrzymać. Czy nowy sposób walki z brutalnymi przestępcami za pomocą farbek w sprayu okaże się skuteczny?

%d bloggers like this: