W Poznaniu można już wypożyczać skutery na… minuty!

Firma Blinkee uruchomiła w stolicy Wielkopolski ciekawą usługę scooter-sharing. Dzięki niej od wczoraj każdy mieszkaniec Poznania może w prosty i szybki sposób wypożyczyć skuter, nawet na kilka minut. Jak działa usługa?

Podobnie jak w przypadku zbliżonej usługi dotyczącej miejskich rowerów, skuter najlepiej wypożyczyć za pomocą aplikacji na telefon. Aby uruchomić usługę wystarczy zarejestrować się w systemie za pośrednictwem aplikacji Blinkee, albo na stronie www.blinkeee.pl.

Skutery dostępne w Poznaniu. Foto: YT, Miasto Poznań

Następnie użytkownik uzyskuje mapkę z lokalizacją dostępnych skuterów. Na tym etapie można już dokonać rezerwacji. Co ciekawe pojazdy nie stoją w specjalnych strefach, jak to ma miejsce w przypadku rowerów, ale można je odebrać i zostawić gdziekolwiek, oczywiście w obszarze objętym mapą i zgodnie z przepisami.

Na razie program będzie działał pilotażowo, co oznacza, że dostępnych skuterów jest tylko 15 sztuk. Nie są to maszyny z silnikami spalinowymi, ale elektryczne.


Skutery dostępne w Poznaniu. Źródło: YT, Miasto Poznań

W przyszłym roku flota maszyn ma zostać zwiększona do 300 egzemplarzy. Blinkee będzie działał do 30 listopada, czyli do dnia, w którym sezon zostanie oficjalnie zamknięty. Blinkee to pierwszy projekt tego typu w naszym kraju.

Czy pomysł chwyci? Nam się bardzo podoba i na pewno będziemy mu kibicować.

%d bloggers like this: