70-letni mistrz Grand Prix odniósł poważne obrażenia w wypadku na quadzie

Minęło zaledwie kilka miesięcy od tragedii Nicka Haydena, a jeszcze jedna supergwiazda Grand Prix uległa poważnemu wypadkowi. Tym razem chodzi o Angelo Nieto, który trafił do szpitala w ciężkim stanie. Aktualnie mistrz znajduje się w śpiączce farmakologicznej i czeka na dalsze badania.

Według hiszpańskich mediów, 70-letni Nieto jest w stanie „poważnym, ale nie krytycznym”, po tym jak kierowany przez niego pojazd ATV został staranowany przez samochód. Nieto poruszał się po drodze publicznej, która była mokra po deszczu. Jego pojazd został uderzony w tył przez samochód 39-letniej turystyki z Niemiec.

Angel Nieto w 1972 roku. Foto: Wikimedia

W wyniku kraksy quad Nieto zjechał na bok i wbił się w zaparkowany wóz. Mistrz wypadł z pojazdu i uderzył głową o asfalt. Niestety nie miał kasku. Badanie krwi Niemki wykazało, że była trzeźwa. Sprawczyni wypadku prawdopodobnie nie zauważyła, że quad zwalnia.

Angelo Nieto zdobył w sumie 14 tytułów Mistrza Świata Juniorów Grand Prix, natomiast łączna liczba jego zwycięstw to 90. Nieto specjalizował się w wyścigach jednośladów o małych pojemnościach, poczynając od 50 cm3 w 1964 roku. Pierwszą wygraną zaliczył w 1969 roku podczas Grand Prix Niemiec. Ostatni raz zdobył tytuł w 1985 roku podczas francuskiego Grand Prix (w kategorii 80 cm3).

Nieto ścigał się również w kategorii 125 cm3, której był mistrzem w latach 1971 do 1984. Zdobył również tytuł mistrzowski Spanish National Grand Prix wszystkich klas do 750 cm3. Suma wszystkich zwycięstw Nieto plasuje go na trzecim miejscu po Giacomo Agostini (122) i Valentino Rossi (90).

%d bloggers like this: