Zremasterowana wersja gry Full Throttle trafiła na iOS

Gry retro są co raz popularniejsze w dzisiejszych czasach, ponieważ są zabawne, niepowtarzalne i oferują nostalgiczna atmosferę sprzed lat. No i nie trzeba już pokaźnego komputera Commodore lub Amiga, żeby sobie zagrać. Wystarczy takie, które zmieści się w kieszeni spodni.

FullThrottle Remastered iOS. Foto: screenshot

Full Throttle to klasyczna gra przygodowa studia LucasArt wydana po raz pierwszy w 1995 roku. Głównym bohaterem jest Ben, szef gangu motocyklowego The Polecats. Ben zostaje wciągnięty w intrygę niejakiego Ripburgera, który jest wiceprezesem korporacji Corley Motors. Jako ciekawostkę warto dodać, że głosu Ripburgerowi udzielił Mark Hamill.

FullThrottle Remastered iOS. Foto: screenshot

Bez przesady można powiedzieć, że Full Throttle to najlepsza gra motocyklowa z rodziny point & click, jaka pojawiła się na świecie. Po 20 latach od premiery pełna wersja Full Throttle Remastered została wydana przez Double Fine Production na systemy Windows, MX OS X oraz PlayStation 4. Premiera miała miejsce jeszcze w kwietniu, natomiast teraz można zagrać także na urządzeniach wyposażonych w iOS.

Full Throttle Remastered iOS. Foto: screenshot

Co najciekawsze, nie jest to zubożona wersja mobilna, ale pełna gra o wielkości 3,9 GB wzbogacona o nową grafikę, ścieżki audio i muzykę. Wersja na iOS kosztuje tylko 4,99 dol. To tanio, no na przykład na Steam trzeba zapłacić aż 14,99 dol.

Full Throttle Remastered iOS. Foto: screenshot

Do poprawnego działania gra wymaga iOS 9.0 lub nowszego i jest kompatybilna z każdym nowym iPhonem od 5S w górę. Full Throttle Remastered można także odpalić na iPadzie lub urządzeniu iPad mini w wersji 2. Gra jest dostępna pod tym adresem.

Full Throttle Remastered iOS. Foto: screenshot
%d bloggers like this: