Moto Guzzi prezentuje model V7 III na rocznik 2018

Historia modelu V7 sięga pół wieku wstecz, co oznacza również, że Moto Guzzi V7 ma na świecie wielu oddanych fanów i wielbicieli. Trzecia edycja motocykla w wersji na 2018 rok została gruntownie odnowiona, a każdy szczegół dopracowany, aby zmaksymalizować satysfakcję właścicieli i przyjemność z jazdy.

2018 Moto Guzzi V7 Special. Foto: Moto Guzzi

Moto Guzzi V7 III 2018 pojawi się w trzech odmianach: mrocznego Stone, klasycznego Special, oraz Racer, który nawiązuje do sportowego dziedzictwa firmy. Do kompletu należy jeszcze dodać wersję Anniversario, która ograniczona jest do zaledwie 750 sztuk. Ten wariant bazuje na modelu Special, od którego wyróżnia się wieloma dodatkami, m.in. chromowanym zbiornikiem paliwa, skórzanym brązowym siodłem, błotnikami z polerowanego aluminium, chromowanymi lusterkami oraz wydechami.

2018 Moto Guzzi V7 Stone. Foto: Moto Guzzi

Nowy V7 III ma nowe podwozie. Także przednia część została całkowicie przeprojektowania i wzmocniona – uzyskano nową geometrię kierownicy, która zapewnia lepsze i pewniejsze zakręcanie oraz większą stabilność. Nowe są regulowane, sprężynowe amortyzatory Kayaba, które są wydajniejsze i gwarantują lepsze tłumienie drgań. Zmiany objęły również część dla pasażera, który uzyskał wygodniejszą pozycję na motocyklu i dzięki temu będzie bardziej zrelaksowany.

2018 Moto Guzzi V7 Anniversario. Foto: Moto Guzzi

Silnik V-twin generuje mniej drań zaś system smarowania w korpusie skrzyni korbowej został zaprojektowany tak, aby jak najwydajniej rozpraszał ciepło i zmniejszał absorpcję mocy zarówno pod względem wydajności, jak i zużycia paliwa. W górnej części silnika aluminiowe głowice, tłoki i cylindry są zupełnie nowe, chociaż wartość średnicy otworu i skoku pozostały takie same jak poprzednio.

2018 Moto Guzzi V7 Anniversario. Foto: Moto Guzzi

Podobnie nie zmieniła się pojemność silnika V7 III. Wszystkie zmiany zapewniają obecnie 52 KM mocy przy 6200 obr./min oraz moment obrotowy 60 Nm przy 4900 obr./min. Dostępna jest także zdławiona wersja motocykla umożliwiająca prowadzenie na prawo jazdy kategorii A2.

2018 Moto Guzzi V7 Anniversario. Foto: Moto Guzzi

W kwestii bezpieczeństwa do dyspozycji użytkowników jest ABS oraz nowy, regulowany system kontroli trakcji MGCT (Moto Guzzi Traction Control). Podobnie jak w przypadku innych nowoczesnych motocykli dostępnych na rynku, V7 II posiada opcjonalny system multimedialnym Media Platform, umożliwiający podłączenie motocykla do smartfona za pośrednictwem Bluetooth (informacje o podróży i zaawansowane dane dotyczące jazdy oraz motocykla).

Na razie nie znamy jeszcze ceny V7 III w wersji 2018.

%d bloggers like this: