Super 73 Scout ma opony jak burta pontonu i… wspomaganie

Lithium Cycles to producent elektrycznych jednośladów z Tustin w Kalifornii. Najnowsza propozycja Amerykanów to model Super 73 Scout, który nie jest jednak kuzynem przeboju marki Indian, a po prostu masywnym, elektrycznym rowerem.

Foto: Lithium Cycles

Co ciekawe, kiedy Aarton Wong i jego współpracownicy z Lithium organizowali kampanie na Kickstarterze latem ubiegłego roku, oczekiwali wsparcia najwyżej 50 do 100 osób. Okazało się, że chętnych jest o wiele więcej, a ostateczna kwota, jaką ludzie wpłacili na konto pomysłodawców, to blisko pół miliona dolarów. Stylowy e-bike okazał się strzałem w dziesiątkę.

Foto: Lithium Cycles

Super 73 Scout może rozpędzić się do 32 km/h i przejechać dystans do 65 kilometrów na jednym ładowaniu. Idea tego typu pojazdów jest taka, że użytkownik może skorzystać ze wsparcia napędu podczas jazdy – pedałowanie jest po prostu o wiele łatwiejsze.

Foto: Lithium Cycles

Silnik o mocy 500 W asystuje cykliście wydatnie zmniejszając wysiłek, jaki trzeba by włożyć w pedałowanie. Użytkownik może wybrać jeden z czterech dostępnych poziomów wspomagania.

Foto: Lithium Cycles

W preorderze pojazd kosztuje 995 dolarów. Po premierze w grudniu cena wzrośnie do 1399 dolarów. Prawdopodobnie sukces Lithium Cycles wziął się stąd, że pojazd po prostu świetnie się prezentuje, bo jeśli chodzi o rozwiązania konstrukcyjnie, nie jest właściwie niczym nowym.

Foto: Lithium Cycles
%d bloggers like this: