Ostrzeżenie przed korkami we Włoszech. A jak jest u nas?

Krajowy Zarząd Autostrad we Włoszech wydał informację odnośnie przewidywanych szczytów ruchu na autostradach. Chodzi o tradycyjny okres urlopowo-wakacyjny, który również na drogach szybkiego ruchu w słonecznej Italii oznacza co roku gigantyczne korki.

Aby ich uniknąć wystarczy nie jechać w dwa ostatnie weekendy lipca i dwa pierwsze weekendy sierpnia. To wówczas, według włoskich urzędników, autostrady będą tak zatłoczone, że na pewno utworzą się wielokilometrowe korki.

Foto: materiały prasowe

W Polsce Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad publikuje m.in. listę utrudnień pod tym adresem oraz mapę warunków drogowych, która uwzględnia takie przeszkody jak roboty drogowe, wypadki, katastrofy i inne zdarzenia. Niestety na państwowej stronie nie znajdziemy zaleceń i szczegółowych informacji o korkach.

Na szczęście są alternatywne rozwiązania, na przykład omijamykorki.pl lub korkowo.pl. Warto zajrzeć na te strony przed wakacyjnym wyjazdem i zapoznać się z aktualną sytuacją na planowanej trasie przejazdu. W końcu nawet dla motocyklistów zaczopowane autostrady stanowią pewne utrudnienie, a przynajmniej niedogodność.

%d bloggers like this: