Chciałbyś mieć BMW? To nie musi być takie trudne…

Nowy jednoślad BMW Motorrad przeznaczony jest dla osób, które nie chcą być uzależnione od transportu publicznego, ale nie mają prawa jazdy. Hulajnoga w roli elektrycznego skutera? Czemu nie?

BMW X2City. Foto: BMW

X2City jest lekki i mały, do jazdy nim nie potrzeba kasku ani prawa jazdy. Jednoślad może być używany jako samodzielny środek transportu na krótkich dystansach lub jako dodatek do samochodu. Dzięki małej masie, która wynosi 20 kilogramów oraz składanej kierownicy, BMW X2City można bez problemu zmieścić w bagażniku niewielkiego samochodu.

BMW X2City. Foto: BMW

Hulajnoga jest gotowa do użycia po kilkunastu sekundach od wyjęcia z auta. Projektanci z BMW są przekonani, że mały i zwrotny pojazd może pomóc właścicielom aut przedostać się ze strefy parkowania do miejsca pracy lub innych lokalizacji wyłączonych z ruchu kołowego lub problematycznych ze względu na kłopoty z parkowanierm. Oczywiście chodzi o to, aby dojechać do celu szybko i wygodnie.

BMW X2City. Foto: BMW

Aby to się udało, w piaście tylnego koła znalazł się silnik elektryczny pozwalający na rozpędzenie hulajnogi do 25 km/h. Sterowanie na kierownicy umożliwia wybór pięciu prędkości: 8, 12, 16, 20 i 25 km/h. Ze względów bezpieczeństwa urządzenie pracuje dopiero po osiągnięciu 6 km/h. Prosty przełącznik w dźwigni hamulca gwarantuje wyłączenie silnika w każdej chwili.

BMW X2City. Foto: BMW

Zasilanie silnika zapewnia akumulator litowo-jonowy o pojemności 408 Wh, który umieszczono w obudowie odpornej na uszkodzenia oraz wilgoć. Jednostka znajduje się pod podestem centralnym hulajnogi. Akumulator można w łatwy sposób wyciągnąć. System zarządzania energią gwarantuje codzienny zasięg od 25 do 35 kilometrów.

BMW X2City. Foto: BMW

Ładowanie odbywa się za pomocą znajdującej się w zestawie, standardowej ładowarki sieciowej. Pełne naładowanie akumulatora zajmuje 2,5 h.
Elektryczna hulajnoga marki BMW będzie dostępna w wybranych sklepach oraz w sklepie internetowym Kettler Alu-Rad. Aktualnie niemiecka firma nie podaja jeszcze ceny gadżetu, ale biorąc pod uwagę ceny innych produktów BMW, tanio na pewno nie będzie…

BMW X2City. Foto: BMW
%d bloggers like this: