Walka o mistrza supermoto trwa! Zawody pit bike wchodzą na półmetek zmagań

Szykuje się zacięta rywalizacja na toruńskim torze Awix Racing Arena. To już trzecia runda Pitbike.pl Otwartych Mistrzostw pit bike supermoto woj. kujawsko-pomorskiego, a w generalce walka między Mateuszem Wąsowskim a Danielem Blinem. Już w niedziele kolejna odsłona zmagań na asfalcie.

Foto: pitbikers.pl

Kilkudziesięciu zawodników i mistrzostwa dedykowane tylko i wyłącznie klasie pit bike. Zawodowcy i amatorzy, coraz wyższy poziom, coraz lepsze czasy i zacięta walka o podium. To wszystko rozgrywa się na dwóch najlepszych torach województwa kujawsko-pomorskiego. Na bydgoskim Kartodromie i toruńskiej Awix Racing Arenie. To właśnie na torze w Toruniu odbędzie się najbliższe spotkanie fanów małych dwóch kółek w sportowej wersji.

Foto: pitbikers.pl

Co cieszy z rundy na rundę w stawce pojawiają się nowi zawodnicy. Idea zawodów to podnoszenie umiejętności, które wiele osób przenosi później m.in. na jazdę drogową, obycie z motocyklem i zabawa w bezpiecznych, torowych warunkach. Piętnastoletni Daniel Blin, który w zeszłym roku rozpoczął swoją motocyklową przygodę na pit bike, a dziś ściga się w Pucharze Europy Alpe Adria Stocksport 300 i prowadzi w klasyfikacji generalne, mówi że warto startować: “Dla mnie każdy wyścig jest kolejnym napływem umiejętności i jest ważną nauką. Najważniejsze jest, aby jeździć jak najwięcej, a akurat pity w dużej mierze mi to ułatwiają.”

“Z przyjemnością staję na linii startowej kolejnych rund, tym bardziej że u boku ludzi, z którymi rok temu zaczynałem. W generalce jestem na prowadzeniu, ale mam wielu godnych rywali. Poziom tej dyscypliny niesamowicie się podniósł, co bardzo cieszy. Zapraszam na toruński tor do udziału. Podnoście swoje umiejętności, nie trzeba od razu wygrywać, ale walczyć jest warto. A jeśli nie jeździcie wpadnijcie do Torunia pokibicować zawodnikom i zobaczyć na własne oczy świat pit bików na asfalcie” – mów Blin.

Foto: pitbikers.pl

Do udziału w zawodach zaprasza również Andrzej Pawelec, zawodnik który na swoim koncie ma sześć tytułów Mistrza Polski w klasach Supersport, Superstock 1000 i Superbike: “Razem z bratem trochę już na motocyklach się najeździliśmy, teraz chcemy zarażać pasją do dwóch kółek młodych. W przypadku pit bike mamy więcej możliwości jazdy, jest więcej dostępnych obiektów treningowych, a adrenalina i rywalizacja na torze jest podobna jak w przypadku dużych motocykli.”

“Zawodnicy mierzą się z techniką, prawidłowym pokonaniem nitki toru, walczą o każdą sekundę. Idealny początek kariery wyścigowej za dużo mniejsze pieniądze. Warto korzystać z tego, że są możliwości i próbować swoich sił w zawodach” – wyjaśnia zawodnik.

Foto: pitbikers.pl

Pitbike.pl Otwarte Mistrzostwa pit bike supermoto zostały stworzone z myślą o zawodnikach z całej Polski, jeżdżących na motocyklach tej klasy, każdej marki. Dzięki temu, że podczas zawodów jeżdżą tylko i wyłącznie pity, mistrzostwa mają swój wyjątkowy klimat, a sami zawodnicy są głównymi bohaterami toru.

Najbliższa III runda Pitbike.pl Otwartych Mistrzostw pit bike supermoto woj. kujawsko-pomorskiego już w najbliższą niedzielę, 9 lipca. Treningi od 9:00, wyścigi od 11:00 Widownia: wstęp wolny. Kontakt dla osób zainteresowanych startem: lukasz@otopit.pl

%d bloggers like this: