Kawasaki szykuję prawdziwą bombę retro w nowym roku?

Podczas gdy Yamaha atakuje w segmencie Sport Heritage modelem XSR, Kawasaki bardzo opieszale odpowiada na wzrastające zainteresowane maszynami w tradycyjnym stylu. Według japońskiego czasopisma AutoBy, to ma się wkrótce zmienić.

Czasopismo AutoBy. Foto: AutoBy

W najnowszym wydaniu czasopisma pojawiła się informacja, że już za kilka miesięcy, na początku nadchodzącego roku, Kawasaki zaprezentuje model Z900RS oparty na Z900, ale z dużą dawką stylizacja retro. Motocykl ma przywołać z przeszłości klasyczny model Z1, którego początki sięgają lat 70. ubiegłego wieku.

Istnieją również inne dowody na konkretne plany Kawasaki. Otóż japońska firma zarejestrowała już znak towarowy Z900RS. Do tej pory jedyna oferta koncernu z Kobe przeznaczona dla fanów retro, to niedawno wyłączony z produkcji W800, który w 2011 roku zastąpił W650.

Kawasaki W800. Foto: Kawasaki

Biorąc pod uwagę aktualne trendy na rynku, Kawasaki może rzeczywiście liczyć na sukces przypominającego Z1 motocykla Z900RS, szczególnie jest cena będzie bliska kwoty, jaką trzeba wyłożyć na Z900 (w Polsce ten model kosztuje 37 900 zł).

%d bloggers like this: