W 2019 roku silniki motocykli Triumph trafią do Moto2 Championship!

To na pewno dobra decyzją, która wzmocni angielską markę. Triumph podpisał 3-letnia umowę z Dorna (posiadaczem praw handlowych firmy MotoGP), w zakresie dostarczania trzycylindrowych silników o pojemności 765ccm, które są opracowane na bazie zespołu silnikowego nowych modeli Triumph, serii Street Triple z rocznika 2017.

Foto: triumphmotorcycles.pl

Paul Stroud, dyrektor handlowy Triumph Motorcycles, powiedział: “To przełomowy moment dla marki Triumph, który wyznacza nowy rozdział w naszej 109-letniej historii wyścigowej oraz celebruje zwycięstwa w wyścigach TT oraz Supersports naszych trzycylindrowych silników. Mamy wielkie nadzieje związane ze współpracą z Dorna oraz Moto2 oraz budowaniem relacji z kierowcami motocykli oraz miłośnikami marki”.

Foto: triumphmotorcycles.pl

Zaawansowany technologicznie zespół silnikowy, z silnikiem o pojemności 765ccm zaczerpniętym od modelu Street Triple RS, został udoskonalony dla Moto2. Główne zmiany to m.in. zmodyfikowana głowica cylindra z ulepszonym portem wlotu i wylotu dla zoptymalizowanego przepływu; zawory tytanowe oraz mocniejsze sprężyny zaworów dla zwiększonych obrotów.

Foto: triumphmotorcycles.pl

Kolejne modyfikacje to wydłużenie przełożenia pierwszego biegu (wyczynowe sprzęgło o większej wydajności; ulepszony alternator o niższej bezwładności; specjalistyczne ECU (Engine Control Module) opracowane z Magneti Marelli; pokrywy silnika o zredukowanej szerokości; zmodyfikowany kolektor wydechowy.

Foto: Triumph

Triumph powoli, ale nieustępliwie rośnie w siłę. To dobrze, bo potrzebujemy opozycji do bardzo mocnych japońskich oraz amerykańskich marek.

Źródło: Triumph

%d bloggers like this: