Podczas lata Indian Motorcycle zorganizuje w Europie cztery potężne imprezy. Kto chce jechać?

Indian Motorcycle Riders Group (IMRG) organizuje w bieżącym roku cztery eventy motocyklowe pod szyldem marki Indian. Co najważniejsze, imprezy przewidziane są dla wszystkich motocyklistów niezależnie od marki jednośladów, na których jeżdżą.

Pierwsze wydarzenie to Dax Motor N’ Blues, które wystartuje 7 lipca i potrwa do 9 lipca. Impreza odbędzie się w Dax we Francji i jak sama nazwa wskazuje, będzie to raj dla zwolenników klimatu muzycznego pochodzącego z gorących stanów Missisipi, Alabama, Luizjana i Georgia w USA.

Foto: Indian Motorcycle

Warto dodać, że liczba uczestników Dax Motor N’ Blues rośnie z roku na rok, od 4 000 osób w 2009 roku do 25 000 z zeszłym sezonie. Feta w Dax przyciąga wielbicieli dwóch kółek i bluesa z całej Francji oraz połowy Europy.

W czwartek 20 lipca wystartuje 36. edycja Faro Rally w Concentration Faro w Portugalii. To będzie kolejne święto motocyklistów pod błękitnym niebem i prawdopodobnie najlepszą atmosferą, jakiej można oczekiwać od tego typu wydarzenia. W każdym razie, jeśli trafisz na cztery dni święta w Faro, będziesz mógł wrócić do domu i powiedzieć, że byłeś w motocyklowej Mekce Starego Kontynentu.

Foto: Indian Motorcycle

Jeśli kochasz kraje północy i legendę Wikingów, powinieneś przygotować się na dzień 11 sierpnia. To wtedy rozpocznie się kolejna impreza organizowana przez grupę Lyngdal Riders. Viking Ride stała się coroczną przygodą i cieszy bardzo dużą popularnością nie tylko wśród Norwegów, ale także wielu europejskich motocyklistów z innych krajów, którzy chcą odwiedzić krainę, którą niegdyś władał słynny Olaf I Tryggvason. Impreza rozpocznie się w Lyngdal, a zakończy w Skanevi. Jedną z atrakcji zlotu będzie na pewno gęste, lokalne piwo.

Foto: Indian Motorcycle

Ostatni w zestawieniu, ale na pewno nie na końcu jeśli chodzi o prestiż, jest European Bike Week. Święto rozpocznie się 5 września w Austrii i zakończy pięć dni później. Miejscem wydarzenia będzie Faaker am See. Miasteczko położone jest na południowym brzegu jednego z najcieplejszych jezior Austrii Faaker See, którego temperatura dochodzi nawet do 27 stopni.

Foto: Indian Motorcycle

Ponieważ Faaker See znajduje się w centralnej części Europy, miasteczko powita gości z całego Starego Kontynentu. Warto tam być nie tylko ze względu na lokalne, wyśmienite napitki, ale również wspaniałe i piękne trasy motocyklowe.

Warto już dziś zaplanować udział w jednej z tych imprez, a najlepiej we wszystkich!

%d bloggers like this: