Można już kupić zwycięzcę wyścigów flat track, nowy model Indian Scout FTR750

Jak wiadomo, firma Indian Motorcycle powróciła po 60 latach do wyścigów flat track, a tym samym do swoich korzeni. Na dodatek Indian z miejsca uplasował się na czele stawki, co zawdzięcza świetnym kierowcom, ale przede wszystkim doskonałej maszynie, czyli modelowi Scout FTR750.

Indian Scout FTR750. Foto: Indian Motorcycles

Amerykańska firma postanowiła podsumować powrót do rywalizacji flat track i natychmiastową dominację Indian Wrecking Crew w wyścigach, oferując wielbicielom marki limitowaną wersję zwycięskiego motocykla. W sumie do klientów trafi 50 numerowanych egzemplarzy modelu Scout FTR750.

Motocykle będą miały zbliżoną konfigurację do warianów wyścigowych. To oznacza silnik V-twin o pojemności 748 cm3 wyposażony w 4-biegową, manualną skrzynię biegów. Jednostka jest zestrojona do największej wydajności w wyższych obrotach, ma podwyższone wydechy i kilka innych sportowych modyfikacji.

Indian Scout FTR750. Foto: Indian Motorcycles

Nadwozie maszyny wykonano z włókna węglowego, zawieszenie Ohlins pracuje zarówno z przodu, jak i z tyłu, a klienci mogą zdecydować się również na niestandardowe modyfikacje, na przykład wybór numeru startowego, koloru motocykla, czy zmian mechanicznych, na przykład przednich hamulców.

Wraz z zakupionym motocyklem, nabywcy otrzymają również nietypowy prezent – wejściówkę VIP na event American Flat Track. Bilet umożliwia wejście do hali wyścigowej, spotkanie z zespołem oraz wspólny trening i lekcję z jednym z zawodników Wrecking Crew.

Indian Scout FTR750. Foto: Indian Motorcycles

Niestety ta przyjemność nie jest tania. Każdy egzemplarz limitowanej wersji Scout FTR750 kosztuje 50 000 dolarów. Na dodatek maszyna nie ma homologacji drogowej, a więc może być używana tylko na torach wyścigowych.

%d bloggers like this: